Toshiba L10-102 USB'den Başlama Sorunu

Başlatan XRumer, 07 Nisan 2010 - 23:58:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Az önce Test Drive ile Lucid'in Beta1 isosunu indirdim. USB Başlangıç Diski Oluşturucu ile Flash Diskime kurdum. Böylece Ubuntu CD'si niyetine kullanırım dedim. Fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda önceden ister CD'den ister USB'den ister HDD'den ister LAN'dan başlat demiş olsam da bios açılış ekranında kalıyor. Sadece F2'ye basıp bios ayarlarına girebiliyorum, bir de F12 ile nereden başlatacağımı seçme hakkım var ama USB takılıyken çalışmıyor. USB'yi sökünce artık hangisi ayarlanmışsa CD ya da HDD'den başlıyor bilgisayar.

Sizce sorun Lucid isosunda mı?

Flash Diskte mi?

Bilgisayarda mı?

garafatma

Sanki flash diskte gibi. Flash diski takmadan usb'den başlatmayı ayarlayıp, ondan sonra flash diski tak bakalım, değişen birşey olacakmı
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

XRumer

Ne yazık ki değişen bir şey olmadı.

heartsmagic

BIOS üzerinde bir yerlerde USB Legacy gibi bir bölüm var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

XRumer

BIOS üzerinde USB KD/ Mouse / FDD Emulation diye bir bölüm var. Ve enable yazıyor, yukarıda belirttiğim flash disk takılıyken açılışta kalıyor öylece. Onu disable haline getirdiğim zaman da zaten kapalı oluyor USB'ler ve doğrudan o ekranı geçip, sabitdiskten başlıyor.

xfilen

merhaba,

bende aynı problem var alet usb den boot etmiyor cözebildin mi acaba

altintasi

Biraz geç bir yanıt olabilir ama ben hiç bir şey yapmadan sadece flash diski fat32 formatlayıp içine dosyaları çıkartıyorum ve USB bellekten başlatıyorum..

USB belleğin formatını kontrol etmenizi ve BIOS güncellemelerini tekrar kontrol etmenizi öneriyorum..
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...