[Çözüldü] Arşiv formtalarına tam destek için hangi paketler kurulmalı?

Başlatan stef_q, 24 Eylül 2010 - 23:24:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

stef_q

Hangi paketleri kurarak ubuntu lucid ile varsayılan olarak gelen file-roller un daha fazla formatı açıp-sıkıştırabilmesini sağlayabiliriz ? Tümü olmasada olabildiği kadar format desteklemem gerekiyor : http://www.rarlab.com/otherfmt.htm kısacası format sıkıntısı hiç çekmemek için ne yapılabilir ? (ubuntu varsayılan programı (file-roller) kullanmak şartı ve yeni arşiv yöneticisi kurmaksızın)

Yiğit Ateş

stef_q

unace unrar rar arj yi buldu diğerlerini bulamadı. en önemli 7z paketi hala yüklü değil. unaceyi yüklediğime göre, ace leri açabiliyor fakat sıkıştıramıyorum. (cab formatı da gerekli). bunları bulunduran paketleri bir yerden toplamamız mümkün mü acaba? tek tek yüklemek çok karmaşık...

stratovarius

stef_q

hayır gelmiyor. zaten sıkıştırma yapmak istediğim zaman 7z formatını seçeneklerde sunmuyor. zaten ben 7zip programını değil sıkıştırma formatını sıkıştırıp-açmayı istiyorum. diğer formatlarda gerekli tabi. bilip bilmeden paketler kurunca gui li programlarda yükleniyor başka başka şeyler kuruluyor. ben sadece file-roller (varsayılan ubuntu sıkıştırma programı) ile bunları kullanabilmek istiyorum.

Yiğit Ateş

Paketin adı p7zip-full. Cab için cabextract kurabilirsin. Tam paket halinde bilmiyorum maalesef.

stef_q

tamamdır deidğiniz paketleri kurdum. birde synapticte compress aratıp birçok formtı daha rastgele seçip yükledim. birçok formatı şu anda kullanabiliyorum. teşekkürler!