Ubuntu Server'a Bind9'u ayarlayamadım :S

Başlatan marjinal1st, 07 Eylül 2010 - 02:37:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marjinal1st

Herkese selam,

Şu aralar sunucu işlerini öğrenmeye çalışıyorum. Sunucu dağıtımı olarak Ubuntu Server 10.04 LTS'yi seçtim. Daha hiç * bir şey bilmediğim için Wiki'deki sayfaları kurcalıyorum. İlk denememi Bind9 kurarak yapmak istedim ama olmadı.

Yönergeleri tamamen takip ediyorum ama en sonunda Bind9'u başlatmaya çalıştığımda başarısız oldu diyor. (Kırmızı harfler ile "fail" diyor)

Wiki'deki Bind9 sayfasında da bir gariplik var zannedersem. Orada /etc/default/syslogd dosyasının içine bir takım parametreler eklememiz gerektiği söyleniyor ama zaten öyle bir dosya bulamadım. Yine de yapıyorum ekleme işlemini, kaydediyorum ardından /etc/init.d/sysklogd restart komutunu vermem isteniyor ama o zaman da öyle bir dosya yok diyor.

Şu adresteki yönergelere baktığımda ise içine ekleme yapılacak olan dosyanın /etc/init.d/sysklogd olduğu söyleniyor. Gerekli eklemeleri oraya yapıyorum ama o zaman da bind9 servisi başlatılırken başarısız oluyor.

Nasıl halledebilirim acaba?
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

teknick

Bind 9'u nasıl kurduğunu açıklar mısın?

"/etc/bind/named.conf" dosyasında herhangi br düzenleme yaptın mı?

ayrıyetten bind kurmanın özel bir amacı var mı yoksa sunucu sistem kurmak için öylesine mi seçtin BIND'i
Ubuntuyu Cok Seviyorum...