Arch Linux Backup

Başlatan umityakup, 30 Ağustos 2010 - 21:02:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

umityakup

Selamlar
Yaklaşık olarak 5 aydır Ubuntu 10.04 ,1 aydır da  Ubuntu+Arch linux kullanıyorum.Ubuntu ile tanıştığım dönemde kullanmaya başladığım ve işime inanılmaz yarayan Remastersys programının muadilini Arch için aradığımda yeterli dokümana ulaşamadım..Dump ve restore ile ilgili bir takım belgeler var ama nasıl yapılacağını çözemedim Bu konuda önerilerinizi rica ediyorum

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

umityakup

Teşekkür ederim bu iki projeyi biliyorum ancak daha grafiksel arayüzü olan yada başit komutlar ile sonuç alınabilecek birşeyler lazım ..Çok da deneyimli değilim çünkü.Özellik ile Archiso oldukça teferruatlı..larch'da öyleymiş!

bytan

Arch kullanıyorsan zaten alışkınsındır diye düşündüm. :) Arch kullanan arkadaşlar başlığı gördüklerinde arayüzü olan yedek alma uygulaması önerisi vereceklerdir.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

umityakup

Toplamda 5 aylık Linux kullanıcısıyım ve sadece 1 aydır Arch kullanıyorum.İlginize teşekkürler yine de