ArchLinux

Başlatan ZooM, 22 Ağustos 2010 - 22:57:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZooM

S.a arkadaslar arch linuxu deneme amacli kurmaya calisiyordum ama bi yerde kaldim... Kendi forumlarinda konu actim ama kimse bisi yazmiyor cok kotu bi foruma sahipler...  lhttp://www.archlinux.org.tr/kurulum/ sayfasinda 15 bolume kadar geldim ama devami yok... Konsol ekraninda beklemedeyim ne yapmaliyim? acilen beklemedeyim... root yada kullanici adi ile login logout olabiliyorum sadece bunun disinda ne yapacagimi bilmiyorum...
arkadaslar suan baska windows uzerinden yaziyorum... Simdiden tesekkurler
If I was your vampyre...

heartsmagic

Hangi paketleri kurdun peki? Herhangi bir masaüstü kurdun mu? En azından X'i kurdun mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ZooM

http://www.archlinux.org.tr/kurulum/ch13.html bu linkteki yere geldim kullanici olusturdum... Ama x nasil kurulurbilmiyorum zaten X e gelsem belkide bisiler yapabilcem :)

If I was your vampyre...

ironic

pacman -Syu
pacman -S xorg

Sudo Ekim 2009 sayısında da Arch kurulumu anlatılıyor.

ZooM

yanliz kurulum srasinda pacman sudo -S komutunu uyguladim Yes dedim fakar depolarla ilgili error aldim... Onuda belirteyim...
aldigim error bu tarz biseydi

Retrieving packages from core...
error : failed retrieving file 'sudo-1.7.2p6-1x86_67.pkgtar.xz' from mir.archlinux.fr : not found
error : failed retrieving file 'sudo-1.7.2p6-1x86_67.pkgtar.xz' from archlinux.limun.org : Notfound
error : failed retrieving file 'sudo-1.7.2p6-1x86_67.pkgtar.xz' from ftp.hosteurope.de : file unaviable ( e.g.i file not foundi noo access)
error : failed retrieving file 'sudo-1.7.2p6-1x86_67.pkgtar.xz' from ftp.linux.org.tr : file unaviable ( e.g.i file not foundi noo access)
warning : failed to retrieve some files core
error : failed to commit transaction (Fileunaviable(e.g.i file notfoundi no access))
Errors occurred i no packages wgere upgrated
If I was your vampyre...

utdmr

"pacman -Sy sudo" komutu ile depolarınızı güncelleyip kurun.

http://wiki.archlinux.org/index.php/Beginners'_Guide_(T%C3%BCrk%C3%A7e) (kopyalayıp yapıştırın, doğrudan çalışmadı, nedense son parantezi görmüyor)

adreste kurulumdan masaüstü ortamının açılmasına kadar bütün adımlar açıkça anlatılıyor.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

ZooM

@Heartsmagic dedigin 2 komutuda uyguladim bisiler yukledi  simdi ne yapmaliyim ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Ağustos 2010 - 23:25:08

Alıntı yapılan: utdemir - 22 Ağustos 2010 - 23:22:43
"pacman -Sy sudo" komutu ile depolarınızı güncelleyip kurun.

http://wiki.archlinux.org/index.php/Beginners'_Guide_(T%C3%BCrk%C3%A7e)

adreste kurulumdan masaüstü ortamının açılmasına kadar bütün adımlar açıkça anlatılıyor.
uysta verdigin wiki de hic bisi yok :\ nereydeyse bos bi yazi.
If I was your vampyre...

utdmr

Alıntı yapılan: ZooM - 22 Ağustos 2010 - 23:24:01
Linki kopyalayıp yapıştırın, doğrudan çalışmadı, nedense son parantezi görmüyor forum.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

ZooM

Alıntı yapılan: utdemir - 22 Ağustos 2010 - 23:27:43
Alıntı yapılan: ZooM - 22 Ağustos 2010 - 23:24:01
Linki kopyalayıp yapıştırın, doğrudan çalışmadı, nedense son parantezi görmüyor forum.
tamam simdi oldu  tesekkurederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Ağustos 2010 - 00:15:54

kac saattir konsol ekranindayim bu boyle olmicak sanirim. Ben guzelim ubuntuma geri doneyim :\
If I was your vampyre...

heartsmagic

Archlinux böyle kurulur zaten, Ubuntu gibi bir kurulumu yoktur haliyle. Zaten kuranların birçoğu da (ben de dahil olmak üzere) bir uçbirimden işlemleri yaparken, diğer uçbirimden links gibi bir tarayıcı ile kurulum belgelerini okur. Açıkçası, biraz zahmet göze alınmıyorsa Archlinux gibi dağıtımları pek denememek lazım. Dikkat, biraz dedim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Yiğit Ateş

Önceden araştırma yapmadan ve vikiyi yalayıp yutmadan Arch kullanmaya çalışmak başlı başına bir hata olmuş açıkçası. Vikide her şey ayrıntılarıyla açıklanmış durumda, biraz inceleyerek sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.