Modemimden kimler giriyor görmek istiyorum

Başlatan stef_q, 07 Eylül 2010 - 13:24:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

stef_q

Modemimin wirelessi belli sebeplerden dolayı sürekli şifresiz ve açık olmak zorunda (mac filtrelemede yapmamam gerekiyor). Bazen tarayıcıdan modemin kontrol arayüzüne giriyorum ve orda kimlerin wireleste (ip, mac, user_name...) kimlerin kablolu bağlantı yaptığını görebiliyorum. İstediğimin bağlantısını da kesebiliyorum. Bağlantı kesme işlemi çok önemli değil ama sistem tepisinde sürekli kimlerin modemimi kullandığını bilmem gerekiyor. Çok ama çok basit bir arayüz dahi yeterli benim için. Böyle bir yazılım mevcutmu ? (veya screenlet şeklinde masaüstünde olabilir)

Kullanan veya fikri olanın paylaşması dileği ile :)

andirinli

aslında mac filtrelemeyi tersinden yapabilirsin. :)
şöyle anlatayım;

bağlanacak bilgisayarların mac adresini girmek yerine, bağlanmasını engelleyeceklerinin mac adresini gir.
Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

stef_q

andirinli malesef onu da düşündük aslında. burada herkes girebilir ama bazen çıkarma yapıyoruz olay bu. neye göre yaptığımızda bize kalmış.

bu arada istediğim program sistem tepisinde durmasa da olur, alltray proramı ile ben sistem tepisine atarım onu :)

andirinli

Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

stef_q

andirinli verdiğiniz browseri kurdum. modem giriş sayfasında şifre istiyor, fakat sanırım bu browser scriptleri algılayamıyor. sayfa hatalı çıkıyor. bu browserle bu iş yapılır, ama yine çok uzun sürer. giriş yapmam gerek. menülerden seçim yapmam gerek. sayfayı ortalamam gerek. bunu yapacağıma tarayıcımı açmayı tercih ederim. yinede teşekkürler!

utdmr

Eğer telnet protokolü ile görebiliyorsanız bir script yazabilirsiniz belirli aralıklarla güncelleyip bir dosya vb. şeye kaydeden.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

stef_q

Bu iş biraz karışık. baya araştırdım bunun için özel bir program yok. zaten kullanmam için güzel bir arayüzü ve sadece istediğim sonuçların çıktısını veren bir şey olması şart ki bu şu anlık mümkün değil gibi :)

barış

IP, Mac görmek istiyorum falan demişsiniz. Zaten birisi sizin modeminize bağlandıysa o modemin IP'sini almıştır. MAC görmek için de modem arayüzünden kablosuz kısmına tıklamanı yeterli AirTies marka modemlerde. Kimin girdiğini gösteriyor. Modem AirTies ise çok rahat yaparsınız istediğinizi.

stef_q

Öyle yapacağım gibi görünüyor. teşekkürler!

kuleyni

Arkadaş modem ile bağlantı kurup modemin arayüzüne girmeden bilgi edeinebileceği bir program istiyor.Ağdan atmak için modem ile bağlantı kurmak şart ama bir betikle kendi belirlediğin ip aralığına sürekli ping atarak hangi ip numaralarının kullanıldığını öğrenebilirsin.Hatta modemden aynı ağa bağlı her bilgisayarın mac adresine sabit bir ip atarsan betikle edineceğin bilgileri daha kolay yorumlayabilirsin.Umarım yardımcı olmuştur yazdıklarım.

mustineo