[Çözüldü] Chrome Geçmiş'i kaydetmiyor

Başlatan lener49fi, 21 Ağustos 2010 - 09:56:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lener49fi

Merhaba.

Başlıkda da anlaşıldığı gibi; browser geçmişi kaydetmiyor. Normalde hangi dizine kaydetmesi lazım?

forumda "chrome geçmiş" diye arama yaptım, ama sonuç bulamadım.

eribol

Ev dizinini açıp Ctrl+H ile gizli klasörleri açtığınızda ./config/chromium dizininde bulunuyor ayarları.

lener49fi

./config/chromium diye bir dizin var.. Geçmişi kayıt etmemesi ne ile alakalıdır peki?

eribol

chmod 774 -R ~/.config/chromiumkomutu ile düzelmez ise öncesinde;sudo chown kullanıcıadınız -R ~/.config/chromium komutunu kullanın.

lener49fi

balarisi@balarisi-laptop:~$ sudo chown balarisi -R ~/.config/chromium
[sudo] password for balarisi:
balarisi@balarisi-laptop:~$ chmod 774 -R ~/.config/chromium
balarisi@balarisi-laptop:~$

:S bir şey olmadı..

eribol

Chromium'u terminalden başlatıp çıktıları kontrol edebilirsiniz. Belki bir fikir verebilir.

lener49fi

peki bunu nasıl yapabilirim?

"terminal çalıştır" diye arattım ama bir sonuca ulaşamadım.. :(

eribol

Alt+F2 ile ekrana gnome-terminal yazarsanız terminal açılır. terminal açıldıktan sonra da terminale;chromium-browserkomutunu yazıp enter tuşuna basın. O sırada chromium açılacak ve size terminalde ne olup bittiği gösterilecek. En satırlar genelde anlam ifade eder. Warning ve açıklama satırları önemli değil, hata satırları önemli.

lener49fi

Dediklerinizi adım adım yaptım fakat anasayfa açıldı, farklı bir şey olmadı..

eribol

Terminali tanıdıysanız eğer chromiumu terminalden komutla başlattığımızda terminale çıktılar verir ne olup bittiği hakkında. Eğer ayar dosyasına yazamıyorsa terminalde uyarıyı verir. Ama bir ihtimal chromium ayarlarından da olabilir(Geçmişi hatırlama diye bir ayar vardır belki).

lener49fi

"Ama bir ihtimal chromium ayarlarından da olabilir(Geçmişi hatırlama diye bir ayar vardır belki)."

Bence galiba öyle bir ayar yok..  ::)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Ağustos 2010 - 00:37:29

Bu sorunum;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,21820.0.html

linkinde belirttiğim sorunum ile bağlantılı olabilir mi peki?

heartsmagic

Evet olabilir, şu an kendine ait bir başlangıç dizini oluştu mu?
Eğer o sorun üzerinden devam edeceksen tavsiyem kendine yeni bir kullanıcı oluşturup oradan devam etmendir.

Not: Eğer yeni kullanıcı ile devam edeceksen admin grubuna dahil etmeyi unutma.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lener49fi

Bu daha önce aklıma hiç gelmemişti ve ısrarla testdisk ile uğraşırken ubuntu artık açılmaz oldu. Şimdi

http://www.ubuntu.com/netbook/get-ubuntu/download

adresinden .iso indirip liveusb oluşturacağım ve yeniden kurulum yapacağım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Ağustos 2010 - 15:04:33

lenovo s-10 kullanıyorumda..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Ağustos 2010 - 23:31:46

yeniden kurulum yaptım ve geçmiş sorunsuz kaydediliyor.