Debian Kurulmuyor (Virtual PC)

Başlatan Linuxman., 06 Ocak 2010 - 10:17:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Programın ne söylediğini tam olarak anlayamadım. Ancak resimde söylenen şey belli: CD sıkıntısı. CD kalıbı CD'ye sığar, DVD gerekmez.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Linuxman.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Ocak 2010 - 02:53:36
Programın ne söylediğini tam olarak anlayamadım. Ancak resimde söylenen şey belli: CD sıkıntısı. CD kalıbı CD'ye sığar, DVD gerekmez.

Sektorlerle ilgili bir sey idi ama bende tam olarak hatirlamiyorum,maalesef.Keske not alsaydim...
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

plusnettr

Alıntı yapılan: Linuxman. - 06 Ocak 2010 - 20:03:45
Ya Virtualbox yerine yanlışlıkla Virtual PC'yi indirmişim.İsimlerini karıştırdım :)
Ama önemli değil sadece deneme amaçlı indirdim onları.Debianı sanal olarak kullanmak istemiyorum,sabit diske kurmak istiyorum.Ve performansından memnun kalırsam,uzun süre kullanmayı düşünüyorum.

Konuyu geçte olsa fark ettim. Öncelikle Virtual PC programında Linux dağıtımı kurmak deveye hendek atlatmaktan da zor. Ona Linux menusu koymuşlardır ama görüntüdür. Sanallaştırma konusunda Linux alanında en deneyimli program VirtualBox veya daha uzman kipi VMware dir. Ayrıca indirirken disk bütünlüğü konusuna dikkat edin zira ben Debian'ı 3-5 defa bozuk indirince vazgeçtim. CDye yazarkende mümkün mertebe en düşük hızı kullanmaya özen gösterin.
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14