[Arşiv][Çözüldü] Pidgin' de sunucu listesine arkadaş eklenemiyor hatası

Başlatan enginbahadir, 27 Kasım 2010 - 12:24:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

enginbahadir

Merhabalar. Live hesaplarımı kapatıp yahoo kullanmaya başladım. Fakat yahoo arkadaş listeme kişi eklemeye çalıştığımda şu uyarıyı alıyorum:

"Sunucu listesine arkadaş eklenemiyor

Unable to add buddy c***g*******@yahoo.com to group Kişiler to the server list on account engin_247."

Grup listesi olarak hepsini denedim, 'kişiler', 'arkadaşlar', 'aile' gibi. Yahoo web iletişim sayfasından da denedim. Oradan girdiğimde kişiyi ekleyebiliyorum, fakat pidgin ile açtığımda bu kişilerin sağ tarafından 'park yapılmaz levhası' gibi bir uyarı beliriyor. Ve arkadaşım beni listesine eklediğinde de, ben bunu göremiyorum.

Bu genel bir problem mi?

Teşekkürler.

sema

susema

enginbahadir

Alıntı yapılan: sema - 27 Kasım 2010 - 13:15:40
Baktım, bende de aynı hata varmış. Şu sayfadakileri deneyebilirsin; http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1191064&page=5

Sanırsam bu değil tam oalrak sorunum. Ağa bağlanıyorum, konuşabiliyorum eski arkadaşlarımla. Fakat yeni kimse ekleyemiyorum.

Hosts ile 66.163.181.189 adresini atadım, aynı hata devam ediyor. Sorunsuz bir sistem olsa da taşınsam diyorum, ama hepsi bilerek ya da bilmeyerek engeller koyuyor galiba. Ve ya hepsi bana denk geliyor :)

sema

Hayır hayır aynı hatadan bahsediyorum. Aynı hatayı aldım. Yani bizlik bir durum yok ortada. Yahoo'dan kaynaklanıyordur.

Yalnız sanırım bende düzeldi. Şu dosyayı aç;

sudo gedit /etc/hosts

Dosyanın en altına 66.163.181.184    scs.msg.yahoo.com yaz, kaydet çık. Pidgin'den de tamamen çık yeniden bağlan, bak.

Gerçekten sorunsuz sistem isteseydin 11.04 kurmazdın bence :)
susema

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

enginbahadir

Sanırsam düzeldi. O beni eklediğinde gördüm, konuştuk. Ama diğer bir arkadaşımı ekliyorum, eklemiyor aynı hata. Sonra telefon ediyorum, abi beni listene ekle bakalım diye; ekliyor ve konuşabiliyoruz. Sorun tamamen bende, yahoo' da değil galiba :)

Ek: Hem ayrıca Natty' me laf ettirmem ben :) seviyorum onu, alıştım bile. tamam huysuz olabilir biraz, o da benim acemiliğimdendir :)