SmPlayer geriye/ileriye alma zamanını ayarlama

Başlatan Conqueror, 30 Kasım 2010 - 22:42:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Conqueror

Merhabalar,
Smplayer ile bilirsiniz: Sol(Left) tuşuna bastığımıza o an ki oynatılan medya dosyası Smplayer'a göre 10 sn geriye alınır.
Fakat bu zaman ayarı bende 15 olarak gerçekleşmekte.
Bu ayarı nasıl düzenliyebilirim diye araştırırken,
/etc/mplayer/input.conf dosyasını buldum. Buradan

RIGHT seek +10
LEFT seek -10

parametrelerini istediğim gibi ayarlayınca Smplayer'e etki etmediğini gördüm. ~/.mplayer/config içerisine ne yazmalayım ki örneğin, geriye alma işlemini 5 saniyeye düşüre bileyim?

heartsmagic

O dosya aslında işlev görüyordur, değeri değiştirip Mplayer ile denersen işe yaradığını göreceksin. Fakat Smplayer kendi değerlerini mi atıyor bir yerlere bunu bilmiyorum. O dosyayı aynen .mplayer dizini içine config adıyla atabilirsin sanıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alquirel

SMPlayer > Seçenekler > Özellikler > Arayüz > Gezinme > Kısa Atlama

Bu sorununu arayüz ile de çözebilirsin.

Conqueror

@heartsmagic, o şekilde bütün parametreleri değil ancak gerekli gördüklerimi(bahsettiğim gibi LEFT, RIGHT ile başlayanlar) attığımda Smplayer açılışta hata veriyor
@alquirel, teşekkür ederim.

alquirel

Alıntı yapılan: Conqueror - 30 Kasım 2010 - 23:03:05
@heartsmagic, o şekilde bütün parametreleri değil ancak gerekli gördüklerimi(bahsettiğim gibi LEFT, RIGHT ile başlayanlar) attığımda Smplayer açılışta hata veriyor
@alquirel, teşekkür ederim.

Rica ederim. Ben de SMPlayer'ı zorla hayatıma sokanlara teşekkür ediyorum :D

Conqueror

Merhabalar,
Daha önceki girdimde sorunun çözüldüğünü belirtmiştim, fakat bugün yeni bir video izlerken aslında sorunun tam olarak hallolmadığını fark ettim. 15 sn geriye gidiyor.
Zaman ayarını 3-6 sn arasında ayarlamama rağmen, 13-15 sn geriye/ileriye gidiyor  :o

if

@conqueror, ~/.config/smplayer/smplayer.ini dosyası içerisinde "gui" başlığı altında "seeking1" değerini değiştirdiğinde ne oluyor?