Kaç saniyedir yaşıyorsunuz? // C

Başlatan sem, 01 Temmuz 2010 - 02:46:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eribol

12*30=360 ediyor. Tüm ayları düz 30 gün hesaplayınca böyle oluyor :) Yapılabilirse yılı 365 direk ele almak ve her dört yıl için bir de arttırmak. Olay biraz karışır ama daha profesyonelce olur.

ironic

Ayları galiba, 30 günden hesaplanıyor. 30x 12 = 360. Her sene en az 5 gün eksik hesaplıyor. 20 yılda 366 günlü yılları da hesaba katarsak ~105 gün sapma yapıyor.. Ben hesap makinesiyle hesapladım. 4 ay kadar bir sapma (eksi yönde) var.

sem

Aynen dediğin gibi ayları 30 günden hesaplıyor ama hiç dikkatimi çekmemişti biliyor musun o konu, doğrudan matetik hesaplarındaki gibi kabul ettim =) Gece canım sıkıldı, kolay bir şey yazayım dedim aklıma bu geldi... Şu Jackalope yazısını bitireyim, harbiden oturup şunu tamamıyle, 28, 29, 30, 31 çeken ayların hepsi için yapacacağım... Ufak bir şey yazayım dedim, her yerinde bir şey çıktı =) Dediğim gibi şu yazının çevirisini bir yapayım, sonra yazıyı tamamlayıp, ip uçlarını da teslim ettim mi ilk iş bunu halledeceğim, harbiden hiç dikkat etmemiştim... Teşekkürler uyarı için, şimdilik ilk mesaja not düşeyim aylar 30 gündür diye...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

oytun5555

Doğdunuz saati biliyor musunuz?[e/h]h
Doğdunuz saat,dakika ve saniye 0 olarak hesaplanacak. (00:00:00)
Doğum tarihinizi girin (gg aa yyyy):16 08 1988
681067171

Saniyedir yaşıyormuşum. Bende bir sorun çıkmadı.

sem

@oytun555 bir sorun algoritmik olarak programda, sorunlar düzeltildi... Fakat bir ay 30 gün olarak hesaplanıyor... O da düzeltilecek en kısa zamanda =) 30,31,28,29 çeken aylar da hesaba katılacak yani...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

sem

Burası gözümden kaçmış bu ara biraz sıkıntım var zaman ile ilgili, ilk fırsatta halledeceğim...
Burası dünya?