Firefox donma ve kararma sorunu?

Başlatan obenobne, 23 Mayıs 2010 - 00:00:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akt

dns ayarlarına daha hızlı bı sunucu ekle 208.67.222.222,208.67.220.220 sorunsuz calısıyor bende eskı dns sunucum 8.8.8.8,8.8.4.4 buydu ve bayagı sorunluydu dns ayarları ıle sorunu cozebılırsın...ılk verılen  cozum ıse sadece mozıllayı sıfırlar ve her mozıllayı actıgında ve ıslem yaptıgında o dosya yenıden olusur..

Caghkan

Alıntı yapılan: sema - 23 Mayıs 2010 - 00:27:16
/home/kullanıcıadı/.mozilla bu dizini siler misiniz? Aynı problemi (donma) bu şekilde çözmüştüm.

(Yerler >> Başlangıç Klasörü, Ctrl + H sonra da .mozilla'yı tamamen silin)

Aynı sorun bende de var ve alıntıda söylenenleri uyguladığım halde hiçbir değişiklik olmadı! Neden birden fazla sekme açınca ve YouTube'a falan girmeye kalkınca donup ekran kararıyor ki belli bir süreliğine?

sem

@Caghkan, uzun bir süre vekil sunucu ile çalıştırıyordum firefox'u, çok can sıkıcı hale gelmişti kararma sorunu... Sonra vekil sunucuyu kaldırınca düzeldi... Enteresan bir şekilde Chromium'da o kadar kasılmıyordu ama... Size de vekil sunucu kullanıyorsanız, iptal edip deneyin derim...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Caghkan

@sem0900, vekil sunucuyu kaldırdığım halde devam ediyor.

sem

@Caghkan, sorun çözümü ile ilgili olarak sizin de alıntı yaptığınız dosyanın silinmesi verilmiş... Flash fikri sunulmuş...  Compiz'in etkilediği söylenmiş... Vekil sunucuyu kaldırarak çözüme ulaşanlar var (ben de dahil...). Bunların hepsini kontrol ettiyseniz eğer sanırım diyebileceğim bir şey yok... Bunlar harici sorununu gideren arkadaşlar varsa yazacaklardır... Umarım sorununuzu çözersiniz... İyi geceler...

Not: Sorun çözülene kadar farklı tarayıcılar sayesinde yine can sıkıntısından kurtulabilirsiniz tabi... Bu da alternatif olarak söylenmişti çözüm önerileri arasında... Tekrardan iyi geceler diliyorum...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

teksalih

merhaba arkdaşlar bende firefox üzerinde donma sorunu yaşıyorum chrome linux için çıkmış fakat sanırım bir soun var google den indirmeey çalıştım link hatalı?

indirebilecğeim başka bir yer varmı?

teksalih

ilgili sayfayı günlerdir deniyorum ancak aynı hatayı alıyorum

Bağlanma girişimi başarısız

dl.google.com sunucusuyla bağlantı sağlanamıyor.

* Site geçici olarak açılamıyor ya da çok meşgul olabilir.
      Biraz bekleyip yeniden deneyin.

* Hiçbir sayfayı açmayı başaramıyorsanız bilgisayarınızın ağ bağlantılarını
      gözden geçirin ve internete bağlı olduğunuzdan emin olun.

* Bilgisayarınız ya da ağınız güvenlik duvarı ya da vekil sunucu tarafından
      korunuyorsa, Firefox uygulamasına internete erişmek için gerekli izinlerin verilmiş olduğundan emin olun.

masaüstü pc de denediğimdede aynı hatayı verdi

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Haziran 2010 - 11:18:34

bu arada kararma donma sorunu bendede vardı son sürüme yükselttim ve navige ayalarını kaldırıdm firefox şu anda sorunsuz çalışıyor

sema

Bende sorunsuz açılıyor, terminalden deneyelim o hâlde;

sudo wget http://chrome-deb.googlecode.com/svn/trunk/chrome-deb.list -O /etc/apt/sources.list.d/chrome-deb.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install chrome-browser
susema

teksalih

Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
E: chrome-brows paketi bulunamadı
salih@salih-ubuntu:~$ sudo apt-get install chrome-browser
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
Aşağıdaki YENİ paketler kurulacak:
  chrome-browser
0 yükseltildi, 1 yeni kuruldu, 0 kaldırılacak ve 33 yükseltilmeyecek.
İndirilmesi gereken dosya boyutu 10,8MB
Bu işlemden sonra 45,9MB ek disk alanı kullanılacak.
UYARI: Aşağıdaki paketler doğrulanamıyor!
  chrome-browser
Paketler doğrulanmadan kurulsun mu [e/H]? e
Hata http://chrome-deb.googlecode.com/files/  chrome-browser 4.0~snapshots~r32779
  404  Not Found
http://chrome-deb.googlecode.com/files/./chrome-browser_4.0~snapshots~r32779_i386.deb 404  Not Found getirilmesi başarısız oldu
E: Bazı arşivler alınamıyor, apt-get update çalıştırarak veya --fix-missing ekleyerek düzelebilir?
salih@salih-ubuntu:~$

gibi bir ileti geldi?

sema

Bende http://www.google.com/chrome/eula.html?platform=linux_ubuntu_i386 bu sayfa sorunsuz açılıyordu (açılıyor da) ama kurmayı denememiştim. Dün deneyince bende de kurulmadı, verdiğim ikinci şık için de geçerli, genel bir sorun olabilir. Farklı bir tarayıcı deneyebilirsiniz. Bu arada güncelleştirmeleriniz var :)
susema

teksalih

nasıl yani? güncellemeler çok iyi windows gibi kurdukça yavaşlamak yerine sistem uçuyor adeta:D

sistem\yönetim\ güncellemeler deki tüm güncellemelri yaptım hala güncellememmi gerk?

ironic

Sayfa hata veriyor..

Chromium kur.

sudo aptitude install chromium-browser chromium-browser-l10n

teksalih

son verdiğiniz kod hatasız çalıştı garip bir ekran geldi önce boş boş gezdim daha sonra g tuşuna bastım şu an kuruluyor teşekkürler,

herşey özgürlük için

inanın ubuntu ile çok rahatım virüs girdimi geç açıldı niye kapanmadı vs aklımda zerre soru yok karnım tok sırtım pek

csfyldz

Arkadaşlar ben firefoxta veya chromium-browser da video izlerken veya flash ile alakalı bir şeyle meşgulken(örn. facebook oyunları) biraz süre geçtikten sonra flash olan ksım gözükmüyor onun yerine böyle beyazımsı bi renk geliyor ancak sayfayı yenilediğimde geliyor.
çözüm önerisi olan var mı ?
GNU/Linux – Coming soon on every computer.

stratovarius

@csfyldz forumda flash sorunu diye arama yaparak gerekli başlıkları inceleyiniz. Belki önerilerden bazıları işinize yarar, yanlız şunuda eklim beklentiniz büyük olmasın.