tar.gz yardım kurulmuyor appserver

Başlatan kaosfeyk, 24 Temmuz 2010 - 22:03:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaosfeyk

arkadaşlar http://www.appservnetwork.com/ bu siteden appserver indirdim ancak tar.gz uzantılı kurulmuyor yardım edebilecek olan varmı bu konuda.  verdiğim komutlar doğru.
root@casper-desktop:/home/casper/Masaüstü/phpMyAdmin-tis620# ./configure
bash: ./configure: No such file or directory
root@casper-desktop:/home/casper/Masaüstü/phpMyAdmin-tis620# make
make: *** Hedefler belirtilmediğinden make dosyası yok. Durdu.
bu ./configure komutunda hata veriyor.

bir işi yapan bir insan varsa ve o iş doğaya aykırı değilse o işi sende yapabilirsin.

eribol

Erkencisiniz hocam :) Appserver şart mı? Halihazırda basitçe biz Lamp ile kuruyoruz. Forumda LAMP diye aratın. Ayrıca ./configure make gibi derlemeler için de erken sanırım.

kaosfeyk

hocam teşekkürler Lamp diye aratıyorum ancak bu ./configure konusunda yardım ederseniz sevinirim.
bir işi yapan bir insan varsa ve o iş doğaya aykırı değilse o işi sende yapabilirsin.

ebubekirs

cd /home/casper....

ile dizinin içine girdikten sonra ./configure komutunu vermeyi deneyin.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

kaosfeyk

teşekkürler ebubekirs masaüstüne kurarken masaüstünde yazma yok işaretli bir dosya geldi masaüstüne onu nasıl silerim .server_engines.php silinirken bir hata oluştu. diyor.  ayrıntılar dediğimde. Dosya silinirken hata: Permission denied

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Temmuz 2010 - 23:05:42

evet silinmeyen dosya

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Temmuz 2010 - 23:42:44

bunu masaüstünden yok etmenin bir yolu yokmu arkadaşlar appserverı kurmaya çalışırken kendisi oluştu masaüstünde

heartsmagic

sudo nautilus ile dosya yönetisini aç ve kendi kullanıcına ait olan Masaüstü dizinine git. Ardından silersin o dizini.
Uçbirimden doğrudan yapmak içinse:
sudo rm -rf ~/Masaüstü/phpMyAdmin-tis620

LAMPP için:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14457.0
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.