hibernate sonrası empathy msn sorunu

Başlatan coyote1222, 30 Temmuz 2010 - 13:46:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

coyote1222

sürekli msn'e sorunsuz bağlanıyorum empati ile bugün birşeyler oldu ve girmemeye başladı google'da arama yaptım ve hibernate sonrası böyle bir sorun olduğunu öğrendim. ve evet bu sorun oluşmadan hemen önce bilgisayarı beklemeye almıştım. okuduğum kadarıyla bir çözümünü bulamadım sorunun. birkaç kez tüm programın paketlerini kaldırıp tekrardan kurdum ama hala bağlanamıyor.

bahsedilen bug'un launchpad adresi : https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/empathy/+bug/534842

sem

Merhabalar bug ile alakalı olacağını sanmıyorum... Çünkü ben de şu anda Pidgin, KMess ve Emesene programları ile giremiyorum mesajlaşma araçlarına... Sorun başka bir yerlerde sanırım....
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

andirinli

@sem0900 ben pidgin ile gayet rahat bağlanıyorum şu anda. bölgesel bir sorun olabilir. belkide arkadaşla ikiniz de aynı bölgedesinz. :):)
Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

sem

=)=) Bölgesel olacağını sanmıyorum çünkü şehir dışında aynı sorunu yaşayanlar biliyorum =)
The MSN servers are temporarily unavailable. Please wait and try again.

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

coyote1222

evet gerçekten geçici ya da bölgesel bir sounmuş şuanda sorunsuz çalışıyor empathy.

sem

Geçici ya da bölgesel mi emin değilim fakat bende sorun devam ediyor...
Burası dünya?

Geany

Ben pidgin kullanıyorum. Aynı sorun bilgisayarı açtığımdan bu yana devam ediyor :)

Bölgesel bir sorun olduğunu sanmıyorum..

Kam

Evet aynı sorun bende de mevcut şuan -sabahtan beri-.. Hiçbir program aracılığı ile bağlanmıyor. İzmir'de yaşıyorum da, bölgesel değildir sanki. Her hangi bir çözüm üretebilen oldu mu acaba?

sem

Ben İstanbul'dayım herhangi bir değişiklik yok hala daha giremiyorum...

//hotmail hesabı ile deniyorum 3 tane değişik mesajlaşma aracı ile deniyorum fakat sonuç aynı...

EK: Pidgin için çözüm:
Alıntı yapılan: barışubuntu - 30 Temmuz 2010 - 16:34:45
pidgin için sorunun çözümünü buldum. msn-pecan paketini kurunuz.

Wiki Tayfasındaki barışubuntu'nun mesajını paylaştım yukarda... Denedim ve doğrudan çözüldü sorun Pidgin için... Tekrar teşekkür edeyim barışubuntu'ya buradan...
Burası dünya?

Geany

Herhangi bir değişiklik yapmadım şuan sorun çözüldü. Denerseniz giriş yapabilirsiniz sanırım :)

sem

Ben Pidgin için önerilen paketi kurdum o şekilde çözüldü. Ama örneğin KMess ile sorun devam ediyor, siz Empathy ile girebiliyorsunuz şu an?
Burası dünya?

barış

ben de @h.magic'e teşekkür ederim araştırdım buldum anlamında söylemiştim :) çözümün asıl sahibi odur :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Temmuz 2010 - 17:33:41

Protokol değişikliğinden kaynaklanan bir sorun bu anladığım kadarıyla. Sanırım @heartsmagic'de buna benzer bir şey demişti.
Aynı bölgede yaşayan Windows kullanıcıları bağlanabiliyor ancak Linux kullanıcıları bağlanamıyor.

sem

Ben de ikinize birden teşekkür edeyim o zaman...
Burası dünya?