Videolar yarıda kapanıyor.

Başlatan Sercan Gündoğdu, 27 Nisan 2009 - 23:46:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thedeparted

Alıntı yapılan: empax - 17 Mayıs 2010 - 17:25:49
Bu sorun sadece FaceBook üzerinde oluyor. Windows 7, Ubuntu 64bit ve 32bit dahil hepsinde başıma geldi. Ubuntu ile alakası yok.
HTML5 tamamen kullanılmaya başlanınca sistemi boş yere kasan bu flash player derdinden kurtulacağız inşAllah.

Flash'tan ciddi derecede nefret ediyorum. İmzamdaki notebook'um her işimi rahatlıkla görmesine rağmen, konu flash'a gelince bilgisayarım kasım kasım kasılıyor. Bir video oynatırken bile sistemim yetmiyor.

HTML5'i biraz araştırdım; "nedir?", "acaba bu flash çilesinden bizi kurtaracak mı?" diye ancak sanırım fazla destek görmemiş. Youtube HTML5 denemeleri yapmış ancak flash ile devam etme kararı almış. Gelişmeler inşallah umut verici olur.

Ayrıca bu video kesilmesi sorunu bende, 9.04, 9.10, 10.04 tüm Ubuntu sürümlerinde ve tüm tarayıcılarda oldu. Windows'ta kesinlikle böyle bir sorun yok...
SİSTEM:

Emektar Dizüstü: Intel Pentium M (1.6 GHz) - 1 GB Ram - Intel 855GM
Ubuntu 10.10: Maverick Meerkat - i386

barış

Windows'ta böyle bir sorun yok.
Linux sistemlerde Flash sorununu hep yaşadım. Ancak Facebook'taki video sorununu bir tek Ubuntu'da yaşadım nedense...
Bir tek Facebook'ta oluyor başka bir sitede olmuyor.
@empax'ın dediği gibi HTML5 tamamen kullanılmaya başlandığı zaman flash videolar yavaş yavaş bitecek