HDMI sorunu

Başlatan hayspat, 22 Temmuz 2010 - 23:40:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hayspat

Monitörüm Samsung T260HD ve HDMI çıkışıyla beraber kullanıyorum. Windows, Fedora, PCLinuxOS ile sorunsuz görüntü alabiliyorken Ubuntu türevlerinde kurulum esnasında HDMI ile görüntü alamıyorum(Mor arkaplan geliyor, sonra X masaüstü devreye girdiğinde görüntü gidiyor)(Linux Mint 9 ve Kubuntu). DVI ile görüntü alınabiliyor ancak benim DVI çıkışı bozuk ve karma karışık şekilde renklerle çok zor anlaşılan yeşil renk ağırlıklı bir görüntü veriyor. Ubuntu türevlerinde HDMI ile görüntü alabilmem ancak fglrx yüklediğimde düzeliyor(Bozuk DVI ile gözleri mahvediyorsun zaten oraya gelene kadar). Asıl soruma gelirsek nasıl fglrx yüklemeden(ki zaten yükleyemem masaüstü ortamı gelmiyorki)(DVI ile uğraşmadan)görüntü alabilirim ?

localhost

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1333717  linkteki sorun seninkine yakin. Sen de önerileni deneyebilirsin.
Linux LPIC1 - MCSA

hayspat

Elimde kurulmuş bir Ubuntu yok. Asıl sorunda burada başlıyor, Ubuntuyu HDMI ile görüntü gelmemesinden dolayı kuramıyorum. Şimdi aklıma geldi, text-based ile kurabilirim ancak yine sistemi açamam.
Herhalde tek çözüm yolu text-based ile kurup, recovery modda grub ayarlarını yapmak. İşkence yolda  :(

heartsmagic

Grub ayarlarını kurmadan da yapabilirsin. Alttaki seçenkleri kurcalarsan önüne gelen ilk ekranda (F6 olabilir o seçenek) çekirdek satırını görürsün. Oradan "splash"ı kaldıracaksın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.