Yeni kurulan Ubuntu'ya doğrudan eski kurulu olandan bölüm kopyalanır mı?

Başlatan adraxluinin, 24 Temmuz 2010 - 17:47:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

adraxluinin

Iyi gunler arkadaslar benim bilgisayarimda grub denen olay coktu ve tum mudehalelere ragmen sonuc degismedi suan live cd ile bilgisayari acabiliyorum burada ubuntunun oldugu partition komple harici diskime yuklemek istiyorum bunun icinde paketler oldugu icin belki oradaki paketlerden faydalanip tekrardan bilgisayari eski haline getirmeyi umuyorum  her hangi bir internet erisimim olmadigi icin hic bir paketi download edemiyecegim

Bu nedenden oturu yuklu olan paketleri bir sekilde tekrar kullanmak istiyorum bu konuda bana yardimci olabilecek arkadas varsa cok memnun olurum simdiden tesekkurler iyigunler iyi calismalar

bytan

Şayet temizlemediysen alttaki klasör altında tüm kurduğun paketler bulunuyordur:

/var/cache/apt/archives

Yoksa da, kurulu sistemden paket dosyalarını alıp başka bir sisteme yerleştirmek çok zahmetli olur.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

adraxluinin

Alıntı yapılan: bytan - 24 Temmuz 2010 - 17:51:39
Şayet temizlemediysen alttaki klasör altında tüm kurduğun paketler bulunuyordur:

/var/cache/apt/archives

Yoksa da, kurulu sistemden paket dosyalarını alıp başka bir sisteme yerleştirmek çok zahmetli olur.

Tamam her halti ben ettimde bu klasörü de ismini de ilk defa duyuyorum ben bişey silmedim ki

ben cok zahmetlide olsa bu isi yapmak zorundayım her halde başka carem yok en yakın liman 2 ay sonra gemide kafayı yerim muzik film okuyacak kitap olmadan 

bytan

apt-get clean vb komutları vermediğin sürece o paketler o klasörün altında bulunuyordur. Baktın mı? Tabii ubuntu kurulu bölümün altındaki klasöre bakacaksın.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

adraxluinin

Alıntı yapılan: bytan - 24 Temmuz 2010 - 18:04:07
apt-get clean vb komutları vermediğin sürece o paketler o klasörün altında bulunuyordur. Baktın mı? Tabii ubuntu kurulu bölümün altındaki klasöre bakacaksın.

Malesef bos 3 tane dosya var ama bunu ben yapmadım bu komutu da ilk defa goruyorum daha once apt-get install die biseyler yazdigimi hatirliyorum ama bu benim isim degil belki rutin olarak silinmis olabilir  bilmiyorum ama ben yapmadim ona gayet eminim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Temmuz 2010 - 18:13:19

Test disk ile geri getirebilirmiyim bunu daha once kullandım bazi silinen dosyalarimi geri getirmistim ancak system dosyasini geri getirirmi bilmiyorum

adraxluinin

al iste koyun can derdinde kasap kacak et derdinde baska topic e yapsan olmuyormuydu  bula bula beni buldun

bytan

Yalnız, ubuntu'nun kurulu olduğu bölüme bakıyorsun değil mi?

Tüm paketleri geri getirebilirsin elbette. Ama tüm ihtiyacın olanı getirir mi, örneğin kendini getirir, bağımlılığını geri getirmez vs. Bunlar soru işareti olarak kalır geriye.

PF @ ST

adraxluinin

Alıntı yapılan: bytan - 24 Temmuz 2010 - 18:39:41
Yalnız, ubuntu'nun kurulu olduğu bölüme bakıyorsun değil mi?

Tüm paketleri geri getirebilirsin elbette. Ama tüm ihtiyacın olanı getirir mi, örneğin kendini getirir, bağımlılığını geri getirmez vs. Bunlar soru işareti olarak kalır geriye.

:D :D :D :D Sorunu kökten çözdüm USB creator a girdim format dedim :D bil bakalım ne oldu tum datalarim yalan oldu butun elektrik projeleri silindi oh be rahatladım dunya varmiss ubuntu ve ben muhtesem ikili olduk bu hizla gidersem bir haftaya forumuda cokertirim :D sizde kurtulursunuz

hiç sinirlenmiyorum kuşlar gibi bir ki üç bir ki üç kelebekler gibi bir ki üç bir ki üçç artık ben de yavaş yavaş bavulumu topluyum türkiyede havalar nasıl :D

bytan

Üzerine kayıt yapmadığın sürece veri kurtarma yazılımları yardımcın olabilir. Geçmiş olsun.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=5566.0

PF @ ST