[Çözüldü] Kurulum Sonrası Guest Hesap Hakkında

Başlatan Vexille, 17 Temmuz 2010 - 19:15:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vexille

Tekrar Merhaba,
Forum anasayfasında konuyu açabaileceğim en uygun yer bu bölüm olduğu kanısına vardım. Yaptığım aramalar sonucu şu konuya rastlamış bulunmaktayım fakat net bir bilgi alamamış durumdayım.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14740.0

Sorunum; Windowstaki gibi Administrator hesabımın yanına birde guest(konuk) hesabı açmak istiyorum kalıcı şekilde, bu linuxte mümkünmüdür?, mümkün ise nasıl açılabilir?
Belgeler, müzikler klasörünü düzenlemek için çok uğraştım içinde değerli dosyalarım var kaybolmasına yada içine başka bir dosyanın karışmasını istemem. :)

İşletim sistemim: Xubuntu 10.04 Lucid Lynx

Birde aklıma gelmişken bir soru daha sormak isterim başka bir konu açmaktansa buradan dile getirmeyi yeğlerim.
Ubuntuyla ilk tanıştığımda wireless ile bayağı problemlerim oldu, ubuntu, xubuntuyu defalarca yükledim, sonunda xubuntuyu resmi siteden çekip dvd ye yazdırdığımda bu sorun ortadan kalkmış durumda. Fakat her formatın ardından "Yükleme tamamlandı, bilgisayarınızı yeniden başlatmak için Tamam tuşuna basın" gibi bir ufak pencere beliriyor tamam tuşuna bastığımda tüm yüklemelerde siyah ekran geliyor öyle kalıyor yaklaşık 4-5 dakika beklediğim olmuştur birkaçında, belki * bir şey yüklüyordur diye. Yeniden başlatmayınca ben power tuşundan kapattım açtım bu bir sorun teşkil edermi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Alquimista

Xfce'de menünün neresinde bilmiyorm ama Gnome'da Sistem/Yönetim yolu varsa menüde orada bulunan Kullanıcılar ve Gruplar uygulaması ile bu söylediğiniz ziyaretçi hesabını ayarlayabiliyorsunuz Xfce'de nerede bilemiyorum. Menüde bulamazsanız uçbirimden;

users-admin

ile açılır sanırım.

Ziyaretçi hesabı dediğiniz kullanıcı dosyalarının farklı olduğu ve şifresiz giriş yapılan bir kullanıcı hesabını demek diye düşünerek;

Kullanıcılar ve Gruplar benzeri bir uygulama ile yeni bir kullanıcı eklenir, ekleme esnasında şifre sorma denilir. Bu şekilde açılır yeni bir ziyaretçi hesabı.

Sorunlarınızı farklı isimlerle farklı başlıklar olarak açarsanız sorunlarına çözüm arayan insanlar bu konuştuklarımıza daha sonra rahatça bulabilir diye düşünüyorum. Bundan sonrası için olan farklı sorununuz için düşünecek olursak;

Kurulum bittikten sonra "bilgisayarınızı yeniden başlatmak için tıklayın" gibi olan uyarıdan sorna yeniden başlatmıyor ve siz yeniden başlattıktan sonra sorun olmuyorsa bir problem olacağını sanmıyorum. Sonuçta Ubuntu yüklenmiş ve sorun yok değil mi =)
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

Vexille

Teşekkür ederim, şu an sorunsuz şekilde yeniden başlatma yapıyor. :)
Konu açma kısmına gelince gerçeği söylemem gerekirse: açtığım yada yaptığım yorumlarda şu cevaplarla karşılaşınca arama yaptınız mı? veya forumumuzda bu tür konular mevcut gibi cevaplar aldığımdan burada yazmam geretiği kanısına varmıştım. :)

Alquimista

Sorunumuz çözüldü mü peki "guest hesap" yani?

Sorun çözüldüyse başka bir sıkıntımız yok zaten =) Aramayı hiç kullanmadan yaygın sorunlar ile ilgili sorular olduğunda bunlar uygun olmuyor yoksa sorun çözmeye bayılıyoruz :D
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

Vexille

Alıntı yapılan: AlmaMorena - 18 Temmuz 2010 - 00:16:04
Sorunumuz çözüldü mü peki "guest hesap" yani?

Sorun çözüldüyse başka bir sıkıntımız yok zaten =) Aramayı hiç kullanmadan yaygın sorunlar ile ilgili sorular olduğunda bunlar uygun olmuyor yoksa sorun çözmeye bayılıyoruz :D
evet sorunum çözülmüş durumda, yine bir sorunum var bu yorumunuz üzerine rahatlıkla açacağım konuyu çünkü değişik bir hata, forumdada yok :P

Alquimista

Forumda olmayan değişik hatalara bayılırız, en sevdiğimiz :D

Yeni sorunlarla görüşmek dileğiyle, çözüldü diyoruz ve başlığı kapatıyoruz o zaman ;P