[Çözüldü] war3.exe'ye executable değildir diyor

Başlatan BaRooT, 07 Temmuz 2010 - 13:26:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BaRooT

Kopyala-Yapıştır'ı yaptım. Ama "Frozen Throne.exe" veya "war3.exe" veya "euroloader.exe" Wine ile aç'a tıklaynca açılmıyor.
Verdigi hata :
"The file '/home/barut-pc/.wine/dosdevices/c:/Program Files/Warcraft III - The Frozen Throne/Frozen Throne.exe' is not marked as executable.  If this was downloaded or copied form an untrusted source, it may be dangerous to run.  For more details, read about the executable bit."

Nedir bu ? Ubuntuda yeniym, basit bişeyse ciddi yazalm lutfen :D Çalıştırmak için de ne yapmalıym ?

Alquimista

Dosyaya sağ tıkla: Özellikler / Erişim Hakları / Bir Program Gibi Çalışmasına İzin Ver.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

BaRooT

Bazen kör oldugumu dusunuyorm... Cok saol, hayati bişeydi benm için :D

Sadece war3.exe'ye yapsam yeter mi ? Mesela baska .exe'lere de yapmalı mıym ? Hata fln verirse diye.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Temmuz 2010 - 13:52:42

Bi sorun daha var. Registry dosyalarını Ubuntu'da çalıştırabilir miym ?? Veya registryye benzer bise yapabiliyor muyuz ? Gerekirse upload yapabilirm dosyayı.

Alquimista

Basit şeyler ama gözden kaçabilyor işte, forumda aradıkça bulursun ;)

Diğer dosyaları yapmana gerek olmuyor genelde. Hata alırsan denersin ama.

Wine'ın Registry için; Donatılar / Uçbirim

regedit
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

BaRooT

Tekrardan cok saol. Registry dosyasının calısmasını saglamadı ama aynısı yazdım :P Çalıştırmanın da bi yolu yok galiba ?

Alquimista

Registry dosyasının çalışmasını sağlamadı derken?

Söylediğim gibi regedit yazdığından wine'ın windows'da olduğu gibi kayıt düzenleyici/kütüğü geliyor, eğer elinde bir registry dosyası var ve wine ile çalıştımak istediğin program için bunun registry'ye eklenmesi gerekiyorsa kayıt dosyası al diyerek ekleyebilirsin.

Tam olarak anlayamadım sıkıntıyı ama..

Ozmo

BaRooT

Tam olarak anlayamadan tam olarak dogru yanıtlamıssn :D Kastettigm suydu: Regedit, ".reg" uzantılı dosyanın calısmasını saglamadı ama ben dosyayı not defteri ile açarak içinde yazanları regedit'te bildigm biyerde "dize degeri" olusturarak manuel yontemle yaptım.

Biraz uzun bi cumle oldu ama.. :D

edit: Ama benm bi problemim dha oldu, http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,20793.0.html bu topige de onu yazdm. Problem Warcraft III oyunu için OpenGL ayarlamakla ilgili. Oyun fazla kasıyor ama OpenGL ile acınca hiç kasmıyor. Problem şu ki; "war3.exe" OpenGL ile acılabilirken "euroloader.exe" veya "w3l.exe" OpenGL ile açılacagı sırada hata veriyor. Hatanın detayını topige yazdım.

bytan

Başlık çözümlendiği için kapatıyorum.

Diğer sorunun için ilgili konudan/başlıktan (topic) devam edebilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST