[Çözüldü] Firefox sorunu

Başlatan sezgin122, 15 Mart 2017 - 01:13:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sezgin122

Firefox 52.0 sürümünü ubuntu softwareden kaldırdım geri nasıl kuracagım synaptic paket yöneticisinde firefox 4-5 tane var
Firefox'da video oynatıcı çalışmıyor flash yükledim yine videolar acılmıyor nasıl düeltirim
Chrome da işlemci kullanıyor laptop fanı hep çalışıyor ne yapmam lazım

ata1

flash player kurup dosyaları istenen konuma attınız mı ? son sürümü kuracaktır

sudo apt-get update && sudo apt-get install firefox

sezgin122

Evet flash player yüklü firefox'u Ubuntu softwareden indirdim oldu
Ama leptop'da aka planda çalışan * bir şey var sanki fan hep çalışıyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Mart 2017 - 01:25:15

Htop la F9 la kill yaptımyine arka planda birşey çalışıyor fan sesi duyuyorum

ata1

[mention=620520]@sezgin122[/mention] Yaptığın işlere bağlı olarak fan çalışır. Sistem boşta yada az kaynak kullanırken de yapıyor ise htop çıktında çalışanların neler olduğunu görebilirsin.

açılış başlangiçdaki uygulamaları görmek için
ls ~/.config/autostart

sezgin122

Bir sıkıntı yok gibi arada sırada fan çalışıyor

ls ~/.config/autostart
ls: '/home/acer/.config/autostart''e erişilemedi: Böyle bir dosya ya da dizin yok

[eklenti yönetici tarafından silindi]

hasanmerkit

Alıntı yapılan: sezgin122 - 15 Mart 2017 - 01:37:58
Bir sıkıntı yok gibi arada sırada fan çalışıyor

Bilgisayarının markası Dell, HP yada Casper mı?

ata1

Ben hp kullandığımdan fanın sürekli çalışması bana gayet normal geldiğinden bir şey söylemek zor  :)) ama en azından doğal gaza katkısı oluyor kış aylarında

hasanmerkit

Alıntı yapılan: ata1 - 15 Mart 2017 - 01:40:14
Ben hp kullandığımdan fanın sürekli çalışması bana gayet normal geldiğinden bir şey söylemek zor  :)) ama en azından doğal gaza katkısı oluyor kış aylarında
Doğal gaza katkısı oluyorsa güzel :D

Genellike bu saydığım üç markanın soğutma sistemi çok berbat.
O yüzden yazılım ile uğraşmak yerine fan temizliği yaptırmak daha iyi.

HP fan konusunda zaten berbatların önde gideni.

sezgin122

Acer 8gb ram makul iyi i5 3.nesil ubuntuyu kurdum ram ısındıgını hissediyorum ama linux işlemci kullanıyor devreye fan giriyor windows da sürekli güncelleme programda ram yiyor windows search ve windows defender işlemciyi sömürüyor ne yapacam bilmiyorum *kararlı wine veya virtualbox da bir program rahat kullanamam mı

hasanmerkit

Alıntı yapılan: sezgin122 - 15 Mart 2017 - 01:44:52
Acer 8gb ram makul iyi i5 3.nesil ubuntuyu kurdum ram ısındıgını hissediyorum ama linux işlemci kullanıtor devreye fan giriyor windows da sürekli güncelleme programda ram yiyor windows search ve windows defender işlemciyi sömürüyor ne yapacam bilmiyorum *kararlı wine veya virtualbox da bir program rahat kullanamam mı

Windows dönme şansın varsa sana yardımcı olabilirim.
Ama Windows 10 kesinlikle tavsiye etmiyorum.

UEFI sistem kullanıyorsan Win 8.1 kullanmıyorsan Win 7 tavsiye ederim.
Update'yi Denetim Masası > Sistem Güvenlik > Windows Update > Ayarları Değiştir'den kapattıktan sonra
Başlat + r yapıp çıkan çalıştır kısmına services.msc yaz.

Önce Hızlı Başlatma sonra Windows Update hizmetini bulup çift tıkla. Durdura tıkla ve başlangıç türünü devre dışına getir.
PC nefes almaya başlar.

Linux kullanacaksan buradaki arkadaşlar mutlaka yardımcı olur.

sezgin122

Ssd yok harddiskden'de ses geliyor onu duyuyorum  ama fan sanki zorlanıyor bir işlem yapmak icin

hasanmerkit

Alıntı yapılan: sezgin122 - 15 Mart 2017 - 01:49:47
Ssd yok harddiskden'de ses geliyor onu duyuyorum  ama fan sanki zorlanıyor bir işlem yapmak icin

Dostum. O diskten ses geliyorsa hayır gelmez.
En azından HDD Regenerator'un en sağlam olanı var bende.
Yarın senin için upload ediceğim. Sende indir ve onu boot et.
En azından Harddiskini onarmaya çalışsın.

Diskte sorun varsa şimdilik linux takıl da Ubuntu benim bildiğim kadarıyla Windows kadar ağır olabiliyor.

sezgin122

Güzel kardeşim Bed sectör taraması yaptım ben bir sıkıntı yoktu 3 yıllık harddisk degiştircem dolar yüksek inmiyor ki  SSD  128GB  AİDATA SAMSUNG CRUCİAL almayı düşünüyorum
Librecad Autocad ve sketchup birde blender bunlara yeter zaten Ubuntu kac gb biliyon mu

hasanmerkit

Alıntı yapılan: sezgin122 - 15 Mart 2017 - 01:55:30
Güzel kardeşim Bed sectör taraması yaptım ben bir sıkıntı yoktu 3 yıllık harddisk degiştircem dolar yüksek inmiyor ki  SSD  128GB  AİDATA SAMSUNG CRUCİAL almayı düşünüyorum
Librecad Autocad ve sketchup birde blender bunlara yeter zaten Ubuntu kac gb biliyon mu
Sana ağırlık derken Ubuntu'nun HDD'de kapladığı yerden bahsetmedim. Ağırlığından bahsettim. İşlemciyi Windows kadar yorabiliyor.

sezgin122

Anladım artık onu göze alacagım başka dagıtım a geçsem garip geliyor bana mesela Manjora Pardus

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Mart 2017 - 02:05:23

Yardımlarınız için Teşekkür ederim

moons94

[/quote]
Dostum. O diskten ses geliyorsa hayır gelmez.
En azından HDD Regenerator'un en sağlam olanı var bende.
Yarın senin için upload ediceğim. Sende indir ve onu boot et.
En azından Harddiskini onarmaya çalışsın.

Diskte sorun varsa şimdilik linux takıl da Ubuntu benim bildiğim kadarıyla Windows kadar ağır olabiliyor.
[/quote]

WD BLACK serisi HDD kullanıyorum. Kendisinin sesi meşhurdur. Disk çizme gibi bir ses çıkarıyor.
AMD GPU %100 FAN: CTRL + ALT + T
aticonfig --pplib-cmd "set fanspeed 0 100"

hasanmerkit

Alıntı yapılan: moons94 - 15 Mart 2017 - 02:37:08
WD BLACK serisi HDD kullanıyorum. Kendisinin sesi meşhurdur. Disk çizme gibi bir ses çıkarıyor.

Ses çıkartan hiçbir diske güvenmeyin derim. Benden bu kadar.