Ubuntu Seçtıkten sonra gelen ekran

Başlatan gkaradagan, 09 Temmuz 2010 - 16:53:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gkaradagan

Merhabalar bilgisayara restart attım ve karsıma you need to load the kernel first diye ekran geldi linux kerneller ugrasıyorum ama bırsey değiştirmedim grub menusu gelıyor reboot yazıp restart atıyorum baska bır kod bulamadım çalışan :S çöktu mudur nedır ne yapabilirim butun çalışmalarım gidecek :S

andirinli

Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

gkaradagan

dediğiniz linkteki butun kodları denedım o alanda çalışmıyorlar o alan nası dıyım Windows 7 ve Ubuntu Seçiminden sonra bana 4 seçenek geliyor ben ubuntu linux surumunu seçtıkten sonra bir tusa basın diyor geri atıyor C basarak grub açabılıyorum

heartsmagic

O alanda yapmayacaksın zaten bunları. Verilen bağlantının ikinci cümlesinde dendiği gibi Canlı CD ile yapacaksın.
Fakat ben durumu anlamadım. Sen çekirdekle uğraşıyordun biliyorum. Fakat çekirdekle uğraşman Grub'u bozmaz. Kendi çekirdeğini eklersin Grub'a, o da en fazla açılmaz. Eski çekirdekle yola devam edersin. Neler yaptın da Grub bozuldu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gkaradagan

bende tam oalrak anlamadım gıttı en son xenomia için yıne linux çekirdeği oluşturdum restart attım gitti neyse sıfırladım Diskleri böldum daha iyi oldu sadece butun çalışmalarım gıttı 1 gunde toparlarım artık :s