[Çözüldü] ubuntuya giriş yapamıyorum

Başlatan dead_march, 04 Temmuz 2010 - 12:27:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dead_march

arkadaşlar çıkış yaparken bilgisayarı kapat yerine tuşa basılı tutup kapattım şifre sorma ekranına kadar geliyor şifreyi giriyorum girer gibi yapıp tekrar şifre soruyor bu daha öncede başıma gelmişti format atmıştım budefa format atmak istemiyorum aslında * her şey sağlam sadece şifre sorma ekranının altında dil bilmemne seçeneklerinin olduğu yerdeki gnome güvenli gnome kde seçenek çubuğu kalkmış giriş yapılamıyor ama sorun kesinlikle şifrede değil yanlış şifre girdiğim zaman yetkilendirme hatası diyor doğruyu girince girer gibi yapıp girmeden tekrar şifre sorma ekranına geliyor ???

Bloodless

gerçekten ilginç bir sorun. Eğer sisteminde hem gnome hemde kde varsa yada başka bir masaüstü ctrl + alt + f1,2,3 gibi konsola girip giriş yöneticisnin komutunu vermeye çalış.  kdm gdm gibi...

Giriş yöneticisini tekrar yükleyebilirsin sudo apt-get autoremove deyip tekrar yükle.

son olarak yeni bir kullanıcı ekleyerek

useradd -m -G users,audio,lp,optical,storage,video,wheel,power -s /bin/bash kullanici-adi

ve buna şifre vererek

passwd kullanici-adi

üç seçenekten birisini dene
Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı

dead_march

hocam sistemimde kde yok ama giriş seçeneklerinde vardı ama girmiyordu çünkü sade gnome yüklü hem kde yüklü olsa bile seçip giriş yapabileceğim çubuk yok giriş yapamadan konsolu nasıl açayım şuanda cden çalıştırıyorum aleti yüklü olan sistmden değil

Bloodless

yalnız bu dediklerimi kendi sisteminde yapmalısın live cd ile değil.

dead_march

işte bende onu diyorum kendi sistemime giriş yapamazken bunları nasıl yapıcam

Bloodless

Sen sadece masaüstüne giremiyorsun. giriş yapamadığın ekranda ctrl + alt + f1, f2, f3 gibi siyah ekrana geçmen lazım.

dead_march

hoca doğrudiyonda dediklerinde işe yaramadı malesef baya uğraştım gdmyi silip baştan yükledim kdm kurdum felan ama hetürlü bana fotmat yolu göründü

Bloodless

son olarak ubuntu-dekstop yükle

sudo apt-get autoremove ubuntu-dekstop
sudo apt-get install ubuntu-dekstop

dead_march

saolsın bloodless son verdiğin işe yaradı ilk kodu girdiğimde ubuntu desktop yüklü dil zaten dedi nasıl olmuşsa osilinmiş sonra yükledim sorunkalmadı