xorg güncellemeleri ve açılmayan ubuntu sorunu çözüm

Başlatan stratovarius, 24 Haziran 2010 - 20:22:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

stratovarius

Arkadaşlar son 3-4 gündür iki adet xorg güncellemesi geldi. Bu yüzden kurulu olan driver işlevliğini yitiriyor ve ubuntu açılmıyor. Bu anda korkmayın :D

Baktınız ubuntu açılmıyor kurtarma kipinde bilgisayarı açınız size sunduğu seçeneklerden, güvenli grafik modunu seçip bilgisayarın açılması sağlayabilirsiniz.

Ardından driverınız kayıtlıysa yada indirerek driverınızı yeniden kurunuz ve bilgisayarı yeniden başlattığınızda açılacaktır.

Bu sorunu son günlerde 2 defa üst üste yaşayınca.

Noluyor ya diyenlere bir nebze bilgilendirme amaçlı bir başlık açayım dedim. :P

Not: Kendim ati kullandığım için nvidialarda bu tarz sorun var mı bilmiyorum. Bu yüzden ati kısmına açtım.

Kolay gelsin :P

Ozmo

nvidia'da aynı durum geçerli....
Ekstra Not: kernel güncellemesi yaptığında da aynı durum geçerli :)

Yiğit Ateş

Benim kartım Nvidia, bir sorun çıkmadı. Gerçi Lucid'i çıktığı günden beri neredeyse sıfır hata ile kullanıyorum, benim makineyle iyi anlaşıyorlar.

stratovarius

Baya can sıkıcı bir durum aslında xorg yedek sayısı 4 oldu lucid kurdum kuralı :D Ubuntuyu yeni kurmuş bütün programları kurmuşsun tamam sistem oturdu derken çat güncelleme ve açılmayan ubuntu :P

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: stratovarius - 24 Haziran 2010 - 20:43:10
Baya can sıkıcı bir durum aslında xorg yedek sayısı 4 oldu lucid kurdum kuralı :D Ubuntuyu yeni kurmuş bütün programları kurmuşsun tamam sistem oturdu derken çat güncelleme ve açılmayan ubuntu :P
Remastersys kullan o zaman :)

garafatma

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 24 Haziran 2010 - 20:33:26
Benim kartım Nvidia, bir sorun çıkmadı. Gerçi Lucid'i çıktığı günden beri neredeyse sıfır hata ile kullanıyorum, benim makineyle iyi anlaşıyorlar.
+1
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

hitokiri

bugün tema falan güncelleme geldi kaldırdım ati sürücüsünü oyunda oynamıycam iki günde bir ne bu böyle :P :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Haziran 2010 - 06:38:25

dayanmadım bi daha kurdum 10.6 sürücüsünü sonunda ekran videosu bile alabildim ama şimdi tırsmaya başladım dün x serisine olan yarın bize de olucak mı acep :D ;
bi ara ekleyim youtube a videoyu ama :))

Gilthanas

iğrenç bir durum hele benim gibi yeni yeni ısınmaya başlamıştım.. wine virtualbox ile tamamen windows dan kurtulmuş iken yaptığı süpriz güzel oldu fakat bende türkçe dil yüklemiştim herhalde ondan oldu diye düşünürek tr dili kaldırdım ama arada güncellenmede yapmıştım demekki problem ondanmış geri kurayım bari

sem

Kötü bir sürpriz, önceden arkadaşların dediği gibi (nvidia) bende de sıkıntı yok, dün kurulum yaptım, bütün güncellemeleri yükledim herhangi bir sorun yok, umarım olmaz da...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

stratovarius

Hoşgeldin yeni kernel. xorg yedek sayısı 5 :P hitokiri şimdiden geçmiş olsun :D

hitokiri

Gilthanas

şu kernel güncellenmesi yaptıkdan sonra sorun yaşanıyor mu test eden var mı ???

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: Gilthanas - 03 Temmuz 2010 - 17:21:44
şu kernel güncellenmesi yaptıkdan sonra sorun yaşanıyor mu test eden var mı ???

Olmaz'mı.  :)
Alıntı Yapxinit : No such file or directory (errno 2 ve 3) unable to connect to Xserver
Fatal server error: no screens found

Hatası ile karşılaşmaktayım,
eski kernel ve xorg.conf_yedek ile açınca bir sorun yok.  :D  :'(

Gilthanas

aman iyiki güncellenmemişim :) herşeyi kurmuşum güzel güzel kullanıyorum. kendime iş çıkarmayayım :)

peki ati driver ini baştan kursak düzelir mi acaba yada düzeltmek mümkünmüdür

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: Gilthanas - 03 Temmuz 2010 - 19:12:17
aman iyiki güncellenmemişim

Belki sizde bir soruna sebeb olmayabilir,
herkes için geçerli bir durum değil.  ;)

Alıntı yapılan: Gilthanas - 03 Temmuz 2010 - 19:12:17
peki ati driver ini baştan kursak düzelir mi acaba yada düzeltmek mümkünmüdür

Alıntı yapılan: stratovarius - 24 Haziran 2010 - 20:22:23
Ardından driverınız kayıtlıysa yada indirerek driverınızı yeniden kurunuz ve bilgisayarı yeniden başlattığınızda açılacaktır.

:)

Gilthanas