Sonradan kurduğum yazılımlar açılmıyor!

Başlatan HecKThoR, 25 Haziran 2010 - 14:23:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HecKThoR

[IMG]http://i50.tinypic.com/2zs4p53.png[/img] yükleniyor diyor yazısı gidiyor ve bideğişiklik yok açılmıyor konsoldan nasıl çalıştırabilirim bu yazılımları

kuleyni

Yazılımdan kasıt oyunlar mı yoksa bütün yazılılmlar mı?Uçbirimden uygulamanın adını yazarak çalıştırabilirsiniz bazen ad ile komut ismi farklı olabiliyor program kısayolunun özelliklerinde yazar.

HecKThoR

programlarda dahil sağ tıklayınca 'çalıştır' ve 'sık kullanılanlara ekle'den başka bişey yok bilgisayar arada kendinden geçiyor printscreen yapıyorum hala çıkmadı. Özellikle web tarayıcınlarda video izlerken yaşıyorum tam ekran video izliyemiyorum dona dona gidiyor internet 8Mbit mouse tekerlegını kaydırıyorum donuk donuk iniyor google chrome chromium opera firefox konqueror hepsi aynı

terminale adını yazdım bir hata vermiş

Info: Found gl-117 data directory /usr/share/games/gl-117
Info: Startup gl-117, V1.3 ...
Info: Loading /home/aht/.gl-117/conf
Warning: Could not load /home/aht/.gl-117/conf
Info: No configuration file found. Testing...
Info: Using SDL and GLUT
Segmentation fault

kuleyni

Sanırım netbook remix kullanıyorsunuz peki ilk kurduğunuzda da böylemiydi yavaşmıydı?

eribol

3b açık mı? Ekran kartı tanıtılmış mı?

heartsmagic

Şimdi, sorunu iyi tanımlayalım. Sonradan kurulan hiçbir uygulama çalışmıyor mu? Zira öyle açılmış başlık. Fakat benim gördüğüm çalışmayan tek şey gl-117. Diğer uygulamalar ne alemde?

Yavaş çalışan tarayıcı meselesi ayrı bir sorun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

HecKThoR

hepsi değil bazıları. yazılım kaynakları açılmıyor  şifre istiyor gerisi gelmiyor. Sonradan kurupta çalışmayanları hep kaldırdım aklıma  gelmiyor. Kasma meselesi için ayrı başlık açtım orayada yardım edermisiniz

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,20421.new.html#new

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Haziran 2010 - 15:35:02

Alıntı yapılan: kuleyni - 25 Haziran 2010 - 14:47:28
Sanırım netbook remix kullanıyorsunuz peki ilk kurduğunuzda da böylemiydi yavaşmıydı?

jolicloud kullanıyorum netbookremix gibi ilk kullandığımda windowsun yanında kullanıyordum çok hızlıydı 4 5 gün önce tekrar kurdum ilk sıralarda kasıyordu sanki sıcağa bağlıyordum ama bu iş sıcağı aştı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Haziran 2010 - 15:53:50

clamAV kurdum clamscan diye birşey var terminalden tarıyor fakat çalıştırınca karşıma çıkmıyor. paket yöneticinden kurduğum programların bazıları otomatikmen oyunlar office vs. bölümlere gitmiyor nereye kurduğunu nerden öğreneceğiz

heartsmagic

@HecKThoR, daldan dala zıplıyormuş gibi hissediyorum kendimi. Tek tek gidelim lütfen. Birden fazla uygulama çalışmıyorsa eğer tek tek uçbirimden çalıştırıp bize çıktı vermelisin. Aksi takdirde yorum yapamayız. Clamav'ın eğer arayüzünü kurmadıysan sadece uçbirimden çalışır. Ancak dediğim gibi tek tek gidelim sorunların üzerine.

Konuyu Diğer Dağıtımlar bölümüne taşıyorum. Sorunları anlatırken dağıtım bilgisi verilmesi de yararlı olacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

HecKThoR

haklısın kusura bakma iş yerindeyim eve gidince tek tek söylerim windowsta sorunlarımı hızlı hızlı çözünce alışkanlık olmuş linuxte fazla teknik bilgim yok  sorun için pek konu yazmayada alışkın değilim istediğim şekilde aktaramıyorum sorunlarımı bu arada hayırlı cumalar

bytan

Burada da sorunları teker teker ele aldığımızda daha kolay çözüme kavuşturabiliyoruz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

HecKThoR

Problem 1:

üstteki resimdeki gl-117 oyununu açamıyorum konsolda yazınca çıkanları aktarıyorum

Info: Found gl-117 data directory /usr/share/games/gl-117
Info: Startup gl-117, V1.3 ...
Info: Loading /home/aht/.gl-117/conf
Warning: Could not load /home/aht/.gl-117/conf
Info: No configuration file found. Testing...
Info: Using SDL and GLUT
Segmentation fault

bytan

Ekran kartı sürücün kurulu mu? 3 boyut desteği etkin durumda mı?

Depodan synaptic aracılığıyla kurduğumda oyun sorunsuzca çalıştı.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST