Ubuntu açılmıyor

Başlatan maydin95, 05 Mart 2010 - 20:02:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Açıkçası başlık biraz da karıştığından, fakat daha çok tavsiye kalmadığından aklıma başka bir şey gelmiyor ne yazık ki. Hani normal şartlar altında bunun olması çok olağan değil. Sonradan kurulan bir şey, yapılan bir işlem neden oluyor gibi geliyor bana.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maydin95

O zaman Ubuntu'nun benim bilgisayara uymasını bekleyeceğiz. Jaunty'den sonra yoğunluktan dolayı herhalde hataları gideremediler. Eee tabi kolay değil 7 saniye de açılmasını sağlamak.

Neyse konu kapanmadan önce bir soru sorayım. 10.04 için 7 saniyede açılacak falan diyorlardı taa 2009'da. Peki 10.10 için geliştiriciler ne düşünüyor. Böyle bir yazı var mı internette hiç görmüdim de.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Haziran 2010 - 19:34:15

http://birtakimolaylar.wordpress.com/2010/04/18/elementary-nautilus-2-30-lucid-lynx/

Tamam şimdi buldum. Elementary Nautilusu buradan yüklemiştim. Ve tek tek yaptım hepsini. En son da beğenmeyince kaldırmak için gerekenleri yaptım.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

egeli

Alıntı yapılan: maydin95 - 13 Haziran 2010 - 12:28:09
Evet kullanıcı adı şifreyi giriyorum (eminim doğru girdiğime) ekran kararıyor sonra tekrar açılış yöneticisine geri dönüyor. Şifre yanlış mı diye yanlış şifre yazayım belki sorun ondandır dedim şifreyi yanlış girince de şifre yanlış yazıyor.

Aynı sorun bendede oldu bugun arkadaşlar elektrikler gittikten sonra pc yi açmak istediğimde şifreyi  giriyorum ancak ekran kararıyor sonra tekrarr şifre sorma yerine geri dönüyor. Ne yapmam lazım yardımlarınız için şimdiden sağolun.

heartsmagic

Açılışta dosya sistemi hatası gibi bir şey alıyor musun? fsck isteyen mesela?

egeli

hayır hiç bir hata almıyorum şifreyi giriyorum ekran kararıyor yine şifre sorma sayfasına dönüyor.Bu böyle tekrarlayıp gidiyor.

heartsmagic

Canlı CD ile Ubuntu açarak, kurulu bölüme bir fsck yapar mısın? Fakat bölüm bağlı olmasın.

egeli

Şöyle bir şey yapabilirmiyim elimde iki tane hdd mevcut biri bu açılmayan bir tane daha ubuntu kurulu hdd  var. Açılmayanı slave bağlayıp açılanı ise master yapıp bunun gibi bir şeyle çözebilirmiyim birde elimde 10.04 ubuntu cd si mevcut değil.

andirinli

Alıntı yapılan: egeli - 25 Haziran 2010 - 19:07:08
Şöyle bir şey yapabilirmiyim elimde iki tane hdd mevcut biri bu açılmayan bir tane daha ubuntu kurulu hdd  var. Açılmayanı slave bağlayıp açılanı ise master yapıp bunun gibi bir şeyle çözebilirmiyim birde elimde 10.04 ubuntu cd si mevcut değil.

evet. öylede yapabilirsin ama bu sefer fsck yapacağın diskin adı değişir (sdax değilde sdbx şeklinde)

ama şu da var. madem elinde başka bir diskle açılan ubuntu var, neden birbirlerinin ayarlarını kıyaslayıp farklılıkları tespit etmeyi denemiyorsun?
Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

egeli

Alıntı yapılan: andirinli - 25 Haziran 2010 - 19:13:53

evet. öylede yapabilirsin ama bu sefer fsck yapacağın diskin adı değişir (sdax değilde sdbx şeklinde)

ama şu da var. madem elinde başka bir diskle açılan ubuntu var, neden birbirlerinin ayarlarını kıyaslayıp farklılıkları tespit etmeyi denemiyorsun?
Arkadaşım biri açılmıyor harddiskimin açılmayanın ayarına bakıp nasıl kıyaslama yapacağım ?

andirinli

Alıntı yapılan: egeli - 25 Haziran 2010 - 19:25:21
Alıntı yapılan: andirinli - 25 Haziran 2010 - 19:13:53

Arkadaşım biri açılmıyor harddiskimin açılmayanın ayarına bakıp nasıl kıyaslama yapacağım ?

açılan ubuntu ile bilgisayarı açacaksın ve diğer diski mount edeceksin. nasıl yapılacağını bilmiyorsan forumda arayabilirsin
Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

egeli

Biraz önce hardiskimi açıyım dedim bir daha, çok seri bir şekilde şifremi girdim enter'a bastım ve çalışan program var power manager altındada cevap vermiyor ibaresi mevcuttu.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Haziran 2010 - 11:15:53

yani arkadaşlar diyeceğim şu ki açılışta ctrl alt f1 komutuyla bu power manager programını sonlandırabilirmiyim?

heartsmagic

Kurulu bölümde yer sorunu olmuş olmasın?
df -h ne diyor?