DesktopBSD ve Linux

Başlatan Linux, 19 Haziran 2010 - 18:43:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linux

merhaba arkadaslar suan bilgisayarimda C:/ sürücüsünde DesktopBSD ve D:/ sürücüsünde Linux olmak üzere iki isletim sistemi kurulu olmakta.

Yeni bir HDD aldim ve ona Linux Ubuntu kurdum tek isletim sistemi olarak kullaniyorum.

Ancak elimdeki diger HDD 'ye yer acmak icin Linux'u kaldirmak istiyorum.

C: diski üzerindeki DesktopBSD üzerinden partition (disk bölümleyici) bir program araciligi ile, Linux'un bulundugu D: sürücüsünü  bicimlendirirsem bilgisayari actigimda DesktopBSD üzerinden herhangi bir sorun yasarmiyim ?

Daha önce windows kurulu bir bilgisayardan linux'u kaldirdigin zaman windows bir daha acilmiyormus gibi birsey duymustum.
simdi linux'un bulundugu diski bicimlendirir/kaldirirsam DesktopBSD 'e girmekte bir sıkıntı cekermiyim ?

suan sizin yanitlarinizi bekliyorum işleme başlamak için.

şimdiden teşekkürler...

utdmr

Bu, başlangıç yöneticisini(GRUB) nereye kurduğuna bağlı olarak değişir. Eğer GRUB Linux'ta ise; "GRUB Kurulumu" olarak forumda aratıp GRUB'u Ubuntu'ya ayarlarsanız sorun olmayacaktır.

Linux, Ubuntu karmaşası olmamıştır sanırım, Linux'u başka bir dağıtım olarak düşündüm.

Bu arada not: Windows haricinde C:, D: pek bir anlam ifade etmemekte, bu sadece Windows'un bölümleri algılama biçimi.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

Linux

bilgisayar boot oldugunda grup acilip soruyor linux veya bsd hangisini secersem onunla basliyorum ?
yinede herhangi bir grup ayari yapmam gerekiyor mu ?

utdmr

Grub eğer sileceğiniz sistemde ise, sildikten sonra çalışmaz. Bu yüzden bilgisayarınızda kalacak sistemlerdeki GRUB'u kullanmalısınız.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

bytan

DesktopBSD'ye ait diskbölümünü silmediğin sürece, en kötü yeniden grub kurulumu yaparak sistemlerini açılır hale getirebilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST