Masrafı kadar fiyata dağıtım cderi satmak

Başlatan neoberg, 19 Haziran 2009 - 03:34:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neoberg

Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır aklımda olan bir fikri sizlere sunacağım ama şimdiye kadar pek fırsat olmadı.

Örneğin Suse dağıtımı Dvd olduğu için kotalı adsl kullananlar indiremiyor. Bildiğim kadarıyla bir tek ubuntu shipit gibi bir şekilde gönderiliyor. Belki bir çok arkadaş bu yüzden Linux'u ya da istediği dağıtımı kullanamıyor.

İnternet üzerinden tamamen masrafları kadar fiyata, hiç bir kar amacı gütmeden cd satışı yapmayı düşünüyorum.

Ücret sadece şunları içerecek: cd/dvd+cd kabı+baskı ve domain+host ücretini karşılayana kadar cd başına 10krş gibi ufak bir rakam.Host+domain miktarını sağlayınca o miktar da olmayacak. Toplamı yaklaşık 3 ytl olacak. Hatta baskılı veya baskısız olmasını alıcı seçebilecek diye düşünüyorum. Baskıyı çıkarınca yarı yarıya düşüyor fiyat. Şu anda daha uygun fiyatları araştırıyorum.  Eğer proje tutulup da sponsor/reklam bulunabilirse hizmeti tamamen ücretsiz hale getirmeyi düşünüyorum, tabi ki bu ilerisi için bir hayal.

Cdlerin ve kaplarının üstüne basacağım görseller orjinalleriyle aynı olursa; örneğin Ubuntu için Shipit'ten gelen cdnin üzerindeki görseller kullanılırsa telif gibi bir problemle karşılaşır mıyım?

Sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir? Saçma bir düşünce üzerinde zaman mı kaybediyorum, yoksa Linux'un yayılmasına bu yolla bir nebze de olsa katkı sağlanabilir mi?

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

mustafa.tr

www.penguenci.com var. O siteyi inceleyip fikir edinebilirsin. O siteye bir alternatif olabilirsiniz bence. Genişlemek, çoğalmak iyidir.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ihtiyar said

Alıntı yapılan: bytan - 19 Haziran 2009 - 09:59:42
Bir alternatif daha:

www.linux34.com

Alternatif olması güzel lakin burası biraz pahalı geldi. :)

bytan

Yeri istiklal caddesinde. Yolun düşerse bir ara, yüz yüze bu eleştirini yapabilirsin. Dikkate alacaklardır. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ihtiyar said

Alıntı yapılan: bytan - 19 Haziran 2009 - 10:19:30
Yeri istiklal caddesinde. Yolun düşerse bir ara, yüz yüze bu eleştirini yapabilirsin. Dikkate alacaklardır. :)

Hımm, güzel. Bir ara yolum düşmese bile özel olarak giderim. Randevu defterime kaydedeyim. :P Dikkate alırlar ya da almazlar, önemli olan biz görevimizi yapmış olalım. :)

neoberg

Tesekkurler arkadaslar. Penguenci tam dusundugum sey iste. Fiyatlari cok uygun; kar koymadigi belli. linux34 gercekten pahali.

En kisa zamanda hayata gecirecegim insallah ben de.

ata326

Destek olmak isterim. Man açıdan çok destekte bulunamam ama web tasarımı, site, baskı vs ile ilgilendiğim için o konularda her tğrlü yardımcı olmaya çalışırım.  :)
Saygılarımla,
İbrahim (17)

darkfriairs

Linux34 para kazamak için çalışmaya başlamış, ilk zamanlarında cdye ihtiyaı olanlara cd temin etmek idi şimdi ise cep doldurmaya çabalıyor anlaşılıyor, Debian cdlerinden belli... Demek windoz gibi paralı satılsa Debian almaya pek paramız yetmeyecek.!

erkuserdem

Allah müstehakınızı versin linux34, 50 liraya dağıtım mı satılır diyorum ve gülüyor geçiyorum :D

bu arada @neonerg'in projesi ne oldu acaba?

neoberg

Merhaba arkadaşlar, bir süre bilgisayardan uzak kalmak durumunda kaldım. Böyle olunca proje de askıya kalkmıştı. Yakın zamanda vakit ve nakit durumunu ayarlayabilirsem projeyi yayına koymayı düşünüyorum.