setgid: Operation not permitted hatası

Başlatan iplm, 01 Ağustos 2010 - 00:28:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hitokiri

sem

Alıntı yapılan: iplm - 01 Ağustos 2010 - 13:10:33
şimdi terminal'den /etc/sudoers bölümüne girdim. kullanici_adi    ALL=(ALL) ALL yazıp ctrl+x yapıp sonra E'ye basıp Enterlayınca    [ /etc/sudoers~ yedekleme dosyası yazma hatası: Operation not permitted ]

hatası verdi :S

Terminalden şekilde girdiniz?

sudo nano /dosya/adresi ile mi yoksa

nano /dosya/adresi   ile mi

İkincisi ile girdiyseniz eğer izin hatası almanız lazım... sudo ile açtıysanız chattr ile dosya işleme kapatılmış olabilir. Yoksa root kullanıcısına o hatayı vermemesi lazım... ilgili değişikliği yapıpctrl + x ile çıkmanız yeterli... E'ye neden bastınız?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

iplm

Yeniden kurulum yaptım.Bu son kurulum ile 4-5 günde 3. kurulumu yaptım :(

hitokiri

Alıntı YapYeniden kurulum yaptım.Bu son kurulum ile 4-5 günde 3. kurulumu yaptım
geçmiş olsun sistemde root hakkıyla yapıcağın işlemleri önceden bir n oluyor burda acaba diye ufak bi araştırırsan daha az böyle istisnai durumlarla karşılaşırsın  sanırım senin için "yeni bir  sistem" onu  anlamakta
olağan olduğu gibi zaman gerektiriyor kolay gelsin :)

sem

Geçmiş olsun diyelim biz de o zaman ve hitokiri'nin tavsiyesinin altını çizelim...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

heartsmagic

Ben de altı çizilenlerin üzerini boyayayım. Zaten chmod 777 -R / komutundan sonra sistemi toparlamak çok ama çok güçtür. Bu nedenle ne yaptığına emin olmadan uygulama komutları, hele hele root/sudo ile.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.