Pavilion DV6-2190US

Başlatan ScaryMan, 29 Mayıs 2010 - 10:02:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ScaryMan

Ciddi bir şekilde niyetlendim dizüstü bilgisayar almaya. Aylardır piyasayı tarıyorum. Birkaç gün öncesine kadar Dell Stuido 1557 modelini almaya kararlıydım ancak sonradan HP'nin Pavilion DV6-2190US modeline denk geldim.

Özellikler hemen hemen aynı. Ekran kartları farklı. HP'nin GeForce GT 230M (1GB+1GBPaylaşımlı), Dell'in ise 512MB ATI Mobility Radeon HD4570. Fiyat olarak HP 100-150 TL daha pahalı (benim yapacağım ödeme şekline göre) ancak tasarım olarak DELL'den çok önde.

Tabii ki alır almaz Ubuntu kurmayı planlıyorum (her ne kadar garanti kapsamından çıkartsa da makineyi). Bu iki dizüstünden kullanan birisi veya dizüstü kıyaslamaktan anlayan birisi hem ekran kartlarının Ubuntu uyumluluğu konusunda hem de genel olarak bu iki modelden birini seçmemde bana yardımcı olursa sevinirim.

Not: Başlığı HP bölümüne açtım ama uygun değilse taşınabilir.

heartsmagic

Dell olanda sanırım HD serisi bir kart var. HD serilerinde durum pek kötü değildi. Forumda bir arama yapabilirsin.
HP olandaysa Nvidia var, fakat modeli çok tanıdık gelmedi. Genel forumda bir arama yapılabilir bu konuda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ScaryMan

Açıkçası HP'nin modellerini gördükçe Dell'den vazgeçtim. Bir de zaten nedense ATI'yi pek sevemedim. GT230M'i forumda arattım. Pek sorunlu gelmedi bana. :) HP'nin bir de DV6-2195et modeli var. Ekran kartı diğer HP modeli ile aynı. Tek farkı Blueray'e sahip olması.

HP resmi sitesinde yer alan teknik özellikleri şöyle:

2190et

2195et

Bir de aranızda hiç İstanbulbilişim veya Bimeks'ten alışveriş yapan var mı? Pek iyi şeyler okumadım da haklarında.

gocen

ben pavilion dv6 kullanıyorum, bazen ısınma sorunu olabiliyo ama windows kullanırken
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,
Şahsın görünür, rütbe-i aklı eserinde.
Ziya Paşa

badhero

HP Pavilion dv6000 kullanıyorum. 2008 Haziran'da aldım -vay be zaman çabuk geçiyor- ve çok memnunum. HP güvendiğim markalardan biri. Tasarım olarak falan da sıkılmayacağınızdan eminim. Ben iki senedir kullanıyor(muş)um ve hala gözüme çok güzel görünüyor. Donanımlar konusunda da hiç bir sıkıntı yaşamadım; mikrofonlar hariç. Onun dışında kart okuyucu, uzaktan kumanda, kamera, dokunmatik tuşlar sıkıntısız çalışıyor. Yeni modellerde benim bilmediğim ne özellikler vardır kim bilir. :)

ScaryMan

Bir de dv7t-3020et serisinde güzel bir dizüstü var.

Gün geçtikçe aklımı çelen modellere denk geliyorum. :) Bir an önce alsam iyi olacak.

Ekleme: Üzerinden 1 seneden fazla zaman geçti. HP dv6-2190us modelini Haziran 2010'da satın aldım ve gayet memnunum. Bataryası birkaç ay önce ömrünü tamamladı. Tek derdim o. Onun dışında harika bir bilgisayar ve daha uzun yıllar bana hizmet edecek :)