Debootstrap ile İleri düzey kurulum | Debian & Ubuntu Base System

Başlatan Felâsife, 21 Mart 2010 - 16:39:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marjinal1st

Hacı sende hemen çorba muamelesi yaptın ama benim Debian'a  :P  :P  :P

Orada komutları verip boyutlarının ne kadar olduğuna baktım sadece, boyutlar büyük ise Hayır diyip kurdurtmadım, sistemde bir tek LXDE kurulu  ;D

Sil baştan denicem bu sefer  :D
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

Felâsife

Yani masuscuktan verdin öyle mi iyi o zaman :D

Dediğim gibi /var/cache/apt/archives dizinini yedekle, sonra yeni kuracağın dizine aynısını iç içe aç bu paketler tekrar kullanılır.

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

marjinal1st

Valla diski biçimlendirip başladım bile :) Bu sefer masaüstü olarak direkt gnome-core diyip geçicem.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Mayıs 2010 - 21:59:16

Ve gooool   :P  :P  :P Tam doksana Squeeze tabanlı bir Debian kurdum  :P

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Mayıs 2010 - 03:32:19

Şimdi ise tek birşey sorup, kendimi Debian'a kapatıcam. Bildiğim kadarıyla Debian internete otomatik olarak bağlanan bir işletim sistemi. (kabloluda). Deniyorum olmuyor, lspci diye bağırıyorum, çıktısında ağ kartım gözüküyor ama ağ programcığına tıkladığımda ağ aygıtı yok diyor. Ne olabilir acaba?

Felâsife

Ağ aygıtı yüklenmedi de ondan :D

Zaten gerekte yok, Ubuntunun interfaces, resolv.conf, host dosyalırının içeriğini Debian'a uydur, yani Debianda ki ilgili dosyaları doldur, sonra da restart.

marjinal1st

Yok valla dosyaları gerektiği gibi doldurdum, bilgisayarı yeniden başlattım ama tık yok gene de  :o

Felâsife

Dediğim dosyaların Ubuntu ve Debian olanlarını ayrı ayrı bi'eklede bakalım, ne yapabileceğiz.

marjinal1st

Ubuntu'nunkileri direkt olarak kopyaladım onlara, ağ programcığı artık hata vermiyor (lo diye bişi var) ama yine de bağlanmıyor. Dosyalar:

resolv.conf:

# Generated by NetworkManager
nameserver 208.67.222.222
nameserver 208.67.220.220

interfaces:

auto lo
iface lo inet loopback

hosts:

127.0.0.1 localhost
127.0.1.1 pisahmet-ubuntu

# The following lines are desirable for IPv6 capable hosts
::1     localhost ip6-localhost ip6-loopback
fe00::0 ip6-localnet
ff00::0 ip6-mcastprefix
ff02::1 ip6-allnodes
ff02::2 ip6-allrouters
ff02::3 ip6-allhosts

Felâsife

Şöyle bir deneyin bakalım.

interfaces
# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface
allow-hotplug eth0
iface eth0 inet dhcp

marjinal1st

Çok teşekkürler, DebootISTIRAP sona erdi  :P  :P  :P Artık gerisini halledebilirim  :D

Felâsife

Rica ederim.

Öyle fazla program yükleyerek sistemini çok şişirme, minimal kurulumun bir anlamı olsun ama gerekli olanlarıda yüklemeyi unutma.

"Minimal dünyada Maksimum sorunlar"

Hoş geldin  :P

Ozmo

live cd ile sanal pc başlatıyorum debootstrap kuruyorum anlatımın aynısını bire bir yapıyorum x.org masaüstü yapılandırma kısmı hariç grub boot loader de takılı kalıyorum çözemedim :)