[Çözüldü] Pardus Grub'u ile Ubuntu açılış sorunu

Başlatan oghouz, 07 Haziran 2010 - 15:34:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oghouz

Ekran kartı kaynaklı yada grub kaynaklı bir sorunum var tam çözemedigim için buraya konuyu actım...Nvidia 6600 ekran kartım var.Nvidia current onerilen surucu idi yukledim...Ubuntu Studio kullanıyorum...Sistemimde Pardus ve Ubuntu Studio kurulu. Ubuntuyu Pardusun ustune kurdum.Sonrada Pardus grubu yukledim ve ubuntuyu el ile ekledim. İlk actıgımda grub degişikliginden sonra hata almadım ama bugün actıgımda once kurtarma modunda acıldı devam et dedim guncelleme yaptı...Şu anda da hep kurtarma modunda acılıyor devam et dedigimde konsol ekranında giriş istiyor yapıp startx dedigimde başlıyor...Sorun ne olabilir.Grub degildir diye dusunuyorum cunku grub degişimden sonra acılmıştı...Ekran kartıyla alakalımıdır acaba?

heartsmagic

Grub'dan kurtarma kipini seçmediğin halde kurtarma kipi mi açılıyor yoksa sadece uçbirimde mi kalıyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

oghouz

Grub Pardusun grubu yani grub 1...Neyse acılışta da once siyah ekranda suruculerin yuklendigini goruyorum sonra direk kurtarma kipine atlıyor...Devam et dersem konsole uzerinden user pass istiyor ve konsoldan startx komutu verirsem normal acılıyor yoksa konsolda kalıyor :)

heartsmagic

Acaba Pardus'un Grubu ile mi ilgili?
Diyeceğim şimdi Ubuntu'daki Grub2'ye bir geç bak uğraştıracak :)

oghouz

Bana ekran kartıyla alakalı yada guncellemeyle alakalı gibi geldi cunku kurdugum ilk gun grub degişikliginden sonra calısıyordu...Ama degiştiremem grubu cunku ev ahalisine :D Pardus Grubu zor ogrettim bir de ubuntu grubu ogrenin dersem kafama gecirirler pc yi :D Olmassa ben konsoleden giriş yaparım sorun degil ama başkalarıda bu tip bir hata alıyosa o kötü :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Haziran 2010 - 00:50:39

Sorunu çözdük bir arkadaşın yardımıyla sağolsun. Pardus boot/grub/menu.lst dosyasında
kernel /boot/vmlinuz-2.6.32-22-generic root=UUID=3e596446-8d08-45f8-a3fa-b98bbb3e71c4 ro simple
şeklindeydi satır...bunu
kernel /boot/vmlinuz-2.6.32-22-generic root=UUID=3e596446-8d08-45f8-a3fa-b98bbb3e71c4 ro quiet splash  şeklinde değiştirince sorunumuz cozuldu...Sorunda Grub sorunuymus ilgililere duyurulur...Bu arada sorun bize konsol user giriş ekranından hemen once Home directory /etc/timidity not ours diyede bir hata veriyordu...Hatanın cozumu budur...Tşk ilgilenenlere

heartsmagic

Geri bildirim için teşekkürler. simple mı neden oldu pek anlayamasam da sorunun çözülmesi bizim için yeterli. Konuyu taşıyarak etiketliyorum.