[Çözüldü] Pencere simge sorunu

Başlatan ozer.musti, 02 Haziran 2010 - 09:42:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozer.musti

Bilgisayarımda win 7 ve ubuntu 9.10 kurulu. Ubuntu 10.4' e internetten güncelleme yaparak yükseltme yaptım ve şimdi kurtarma geliyor.Ubuntu açıldığı zaman pencerelerin kapatma simge durumuna getirme taşıma gibi işlemler çalışmıyor o çubuk gelmiyor bile.Birde wine kurulumunda hata veriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim.

sabriyurga

Arkadaşım diğerlerini bilmiyorum ama o kapatma tuşu olan bölümün olmaması bir ara benimde başıma geldi.Yaptığım şey Emerald Theme Manageri yükledim.bir tema buldum yaptım düzeldi :)

hitokiri

Alıntı Yapo çubuk gelmiyor bile
gtk-window-decorator --replace & clear
Uçbirimden komutu uygulayınca düzelme oluyor mu ?
Wine kurulumda hata ne ?
Ne diyor hata ,

ozer.musti

komutu uygulamadım ama başlangıçtaki grup loader de ubuntu 10.4 kurtarma ya tıkladım ordan yapmaya çalıştım olmadı.

bytan

Normal kip yok mu? Sadece kurtarma kipi mi var?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ozer.musti

Normal kip var da dediğim sorun var pencere başlıkları yok.bir de wine güncellemesinde hata veriyor.

hitokiri

Alıntı YapNormal kip var da dediğim sorun var pencere başlıkları yok.bir de wine güncellemesinde hata veriyor.
Normal kipten açıp komutu uygula ,

ozer.musti

Komutu uyguladım hata verdi. İşe yaramadı. Ubuntuda Geri yükleme diye birşey yok mu

bytan

Sırayla uygula, hata veriyorsa verdiği hatayı buraya geç. Bizler tahmin etmekte zorlanıyoruz.

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get ubuntu-desktop

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

heartsmagic

Normal kipte:

metacity --replace dediğinde ne oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ozer.musti

metacity --replace
bu komutu uç birime yazdım pencere başlığı düzeldi.
Güncelleme Yöneticisini açıyorum güncelleme olarak "wine 1.2" var.Güncellemeleri yükle butonuna basıyorum hata veriyor "Sisteminizde 1 bozuk paket bulunuyor. 'Bozuk' süzgecini kullanarak bunu görebilirsiniz" kapat butonuna basıyorum sonra bu hatayı veriyor "E: /var/cache/apt/archives/wine1.2_1.1.42-0ubuntu4_i386.deb: çelişen paketler - wine1.2 yüklenemiyor" benim bilgisayarda zaten wine kurulu idi.Birde ubuntu yazılım merkeziden hiç bir program kurulmuyor.

bytan

Başlığa konu olan sorun çözüldüğü için etiketleyerek kapatalım.

Diğer sorunlarınla ilgili forumdaki benzer başlıklara bakıp kendi sistemine uygula. Sorunun devam ederse yaptığın işlemleri ve aldığın sonuçları içeren bir konu açarsan yardımcı olmaya çalışırız.

Bozuk paketleri onarmak için:

sudo apt-get install -f

PF @ ST