Ubuntu'da kurulu olan bütün programları görebileceğim program

Başlatan kady, 16 Haziran 2010 - 23:23:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kady

Bir program vardı, ismini cismini hatırlayamıyorum.

Derdim de şu; Ubuntu Synaptic paket yöneticisi ya da yazılım merkezinden bir program kuruyorum sonuç başarılı
ama program piyasada yok.
Opera kuruyorum simgesi geliyor ama  atıyorum Chrome kurduğum da kuruluyor fakat simgesi yok pıyasada.
Bahsettığim programda hepsinin simgesi oluyordu.

agritux

Olayı tam anlayamadım? Simgesi nerede yok? menüde mi?
Başlatıcıyı siz oluşturabilirsiniz.
Masaüstüne sağ tıklayın, başlatıcı oluştur deyin, isme istediğiniz bir isim yazın komut için örneğin opera için opera yazın vs bir simge seçin ve oluşturun.

kady

Zaten sorunum da buradan başlıyor, misal Opera'yı yüklüyor simgesi uygulamalar internete düşmüyor.
Bende dosyaların arasında Opera'yı arıyorum bir dünya .png vs buluyorum neyi denesem calıstırmıyor :D

Derdım program kuramamak değil kurduğum programı bulamamak ve her seferinde tek tek bununla uğrasmak ıstememek :D
Daha önce bir yerde tam da anlatmaya calıstığım gibi bir program görmüştüm, kurulu programlara tek bir program üzerinden ulaşmayı sağlayan.

Düzenleme notu : Lütfen Türkçe karakterleri kullanın.

agritux

Belki dock ya da application launch bar, belki de quick lauch görmüşsünüzdür ama onlara da tek tek eklemeniz gerekiyor. Onun dışında menüye eklenmiyorsa başka tavsiyede bulunamayacağım.

heartsmagic

Yeniden giriş yaptığında da görünmüyorlar mı uygulamalar?
Normal şartlar altında menülere yerleşirler söylendiği üzere.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sipazilla

@kady haklı. Mesela geçen gün depodan bittorren ve bittorrent-gui kurdum. Menülere simge düşmedi. Bunun yanında konsoldan ne yaptıysam programı çalıştıramadım. Neyse artık dedim gün gelecek bende öğrenecegim Linux'u sevgili Bittorent dedim ozamana kadar Deluge...

setare

Programlar "hangi dizinde" kurulu bu bilinse
Mesela windowsta bunun yeri bellidir C:/Program Files 

Beyaz Rus

Sanırım bu sorun, 10.10'un gelmesi ile son bulacak. OMG Ubuntu'da gördüğüm bir haberi paylaşıyorum.

Alıntı YapIn a discussion on the Ayatana mailing list about implementing a simpler-way to view and install applications, Ubuntu UX member  David Siegel shared a frustratingly tantalising tid-bit: -

"This looks very similar to the Applications Place, coming to an Ubuntu Netbook near you in 10.10 ;)"

Attached was the following mock-up: -

The mock-up shows 'Applications Place' on the Unity desktop and demonstrates how users of Unity will access installed applications. For anyone testing Unity as of now will be aware that a method for doing so isn't currently implemented.

It looks exciting from the mock-up (if a bit overly-complex) but for my first glimpse of Unity's 'Dash', I am expecting great things.

Kaynak: http://www.omgubuntu.co.uk/2010/06/how-you-will-access-applications-in.html

Sherlock Holmes

heartsmagic

Söylendiği üzere aslında uygulamaların yeri bellidir: /usr/bin. Fakat farklı dizinler de olabilir zira bu uygulamanın paketlenmesine, derlenmesine, kurulmasına ve birçok başka etmene göre değişebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.