Realtek RTL8187B driver hkk.

Başlatan yeniüye, 15 Mayıs 2010 - 17:50:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yeniüye

Iyi gunler,

3 gundur backtrack 4 kullaniyorum desem yalan olur, kullanmaya calisiyorum.
Backtracki sanal pc uzerine kurdum.Internete felan girebiliyorum backtrackdan ama wep sifrelerini kirmak istedigiminde konsola
airmon-ng yazdigiminda hicbirsey görmuyor.

Simdi soruma gelelim;

1) Usb wireless ler ile (Realtek RTL8187B) wep sifreleri kirilabilirmi?
2) 1inci sorunun cevabi evetse benim usb neden olmuyor? Driver yuklenecek dediler sitenizde aradim benim sorunu yasayanlar var fakat deniyorum olmuyor.Bunun driverini nasil yükliyecegim.

Not: Lütfen anlatirken fazla ucmuyalim :) Sonucda yeni yeni ögrenmeye calisiyorum.
--------
Icimdeki hic bana yanlis yerde bilgi aradigimi söyluyor ama ben yinede sansimi deniyem :(
Bende linuxcu olmak istiyore, ama cok zor geliyore :)

kuleyni

ağ şifresi kırma konusunda yardım alabileceğinizi sanmıyorum

yeniüye

Alıntı yapılan: kuleyni - 15 Mayıs 2010 - 17:58:33
ağ şifresi kırma konusunda yardım alabileceğinizi sanmıyorum
zaten o konu hakkinda bilgi istemiyorum, benim tek derdim karti tanitmak ama nasil ?!

bytan

İnternete girebiliyorsan zaten kartın tanınmıştır. Bu sebeple kartını tanıtma isteğin geçersiz kalıyor.

Gerçi sanal kurulum yapmışsın. bu durumda işler değişir.  Ancak her durumda içindeki ses doğru söylüyor. İnternete çıkabildiğin sürece airmon-ng'ye kartı tanıtmak hakkında yardım alman zor.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

yeniüye

Alıntı yapılan: bytan - 15 Mayıs 2010 - 18:12:52
İnternete girebiliyorsan zaten kartın tanınmıştır. Bu sebeple kartını tanıtma isteğin geçersiz kalıyor.

Gerçi sanal kurulum yapmışsın. bu durumda işler değişir.  Ancak her durumda içindeki ses doğru söylüyor. İnternete çıkabildiğin sürece airmon-ng'ye kartı tanıtmak hakkında yardım alman zor.
Kartim tanitildiysa airmon neden ise yaramiyor.?!

bytan

Bkz. Bir üst iletim.

Konu kapalı.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST