[Çözüldü] İmleçsürer sorunu

Başlatan indefinable, 11 Mayıs 2010 - 01:21:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

indefinable

arkadaşlar dell mini 1012 netbook aldım windows 7 starter dan memnun kalmayınca ubuntuya geçtim herşeyi hallettim ancak bitek can sıkıcı durum var çözüm bulamadım touchpadde sağ elle dolaşırken sol elle tıklama tuşunu kullanmaya çalıştığımda mouse farklı yerlere gidiyor mesela tutup bi klasörü taşıyamıyorum farklı yerlere kayıyor yani 2 elle kullanamıyorum fare ayarlarınada baktım ancak bununla ilgili herhangi bir ayar bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim yoksa bu sebepten yine windowsa dönmek zorunda kalıcam...

heartsmagic

Tıklama tuşu derken imleçsüreri mi kastediyorsun yoksa altındaki harici tuşu mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

indefinable

Hocam harıcı tıklama tusuna bastıgım zaman mesela bı klasoru tutup tasıyamıyorum ımlec sapıtıyor veya bı yazıyı bloklayamıyorum...

heartsmagic

10.04 Lucid mi kurdun? Eğer öyleyse evet böyle bir sorun varmış ancak güncelleme ile çözülmüş.
Sistemin güncel mi?

indefinable

Yok hocam jolıcloud kurdum kendı sıtesınden en son versıyonu cektım wındows 7 yı sılmeden kurdum wındowsta oyle bı sorun yok ama bunda boyle bısey var farklı bır ubuntumu yuklım tavsıye edebılecegınız netbook ıcın ne yuklıyebılırım sorunsuz

heartsmagic

Jolicloud nedir inan bilemiyorum. Fakat dediğim gibi Lucid ile böyle bir sorun varmış fakat güncelleme ile çözülüyormuş. UNR deneyebilirsin. Ancak şöyle bir bakınca Jolicloud da UNR'yi takip ediyormuş. Dediğim gibi sistemin güncel mi?

indefinable

Sıstem guncel gozukuyor hocam ben o zaman unr yı yuklım onda boyle bır problemle karsılasmam herhalde bırde unr yı nerden ındırebılırım acaba?

Sherlock Holmes

Aynı durum bende'de var fakat sorun olarak görmedim.
Herhalde burada'ki vaziyet Ubuntu'nun imleçsürer(touchpàd) sürücülerin çokludokunma(Multitouch) özelliğini desteklememesinden kaynaklanıyor.
Depodada buna uygun bir pakete rastlamadım.
hmmmm...
iyi bir rüzgar esiyor bu yönden,
biraz sürf yapayım.  :D  :P

indefinable

Tamamdır arkadaslar unr yı yuk ledım touchpad kendıne geldı yardımlarınız ıcın tesekkur ederım...