ati radeon 2600 HD yardım

Başlatan coyskiper, 05 Mayıs 2010 - 02:47:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

coyskiper

Arkadaşlar 10.4 ü yeni kurdum compiz özellikleri falan herşey çalışıyor fakat hardware yerinde ekran kartım gözükmüyor çözünürlüklerdede 1280 nin üstündeki çözünürlük yok monitörümün kenarları siyah duruyor ekran kartını indiriyorum fakat kurulu olmazsa nasıl çalışıyor ne yapmam gerekir bili verebilirseniz sevinirim.

zeitgeist

glxinfo | grep render

lspci | grep vga

çıktıları nedir?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

coyskiper

baştan kendim kurunca gördü çok aceleci davrandım sanırım yardım istemek için yinede teşekkürler  :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Mayıs 2010 - 03:13:53

yalnız hala ekranın kenarları siyah tam olarak hepsini kullanmıyor çözünürlüğü başka nereden ayarlayabilirim

sudocu

ccc'den varsa overscan ayarini kapatmai dene.
her seyin basi sudo!

OnLyDeJavu

Benimde ekran kartım HD 2600. Bilmeyenler için yinede yazmış bulunayım. Yapman gereken ilk şey öncelikle ubuntu 10.04 sürümünün beta değil LTS olması. Daha sonra aşağıdaki adresten gerekli driver ı indir.

Alıntı Yaphttp://support.amd.com/us/gpudownload/linux/Pages/radeon_linux.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.3&lang=English

Driver ı masaüstüne kaydet ve ismini ati.run olarak değiştir. Ardından uçbirim i açıp sudo su komutu ile root ol. "cd Masaüstü" komutu ile masaüstüne gel ve " sh ./ati.run " komutunu yaz. Driver, grafik arayüzünde çalışacaktır. Açıldığında ise iki seçenek sunacak. İlk seçenek olan otomatik yüklemeyi işaretleyerek kurulumu tamamla. Ardından son olarak uçbirime " aticonfig --initial " komutunu yaz ve bilgisayarını yeniden başlat.
İster mermi kullanırsın ister oy pusulası. İnsan iyi nişan almalı. Kuklayı değil kuklacıyı vurmalı...