ubuntuda secureCRT benzeri bir program varmi

Başlatan tukre, 07 Şubat 2009 - 22:49:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tukre

arkadaslar linux ta yeniyim ve router kurulumu için windowsta hyper terminal ve secureCRT kullanıyorum acaba ubuntuda bunu yapabilecegim secureCRT benzeri bir program varmi

tukre

arkadaslar konunun yeri degistirmişler sanırım yanlıs yere actim ama ben windows ta hyper terminal kullanıyorum bunu ubuntuda nasıl yaparim bilen varsa yazarsa cok sevinirim tşk ler

ihtiyar said

Konunun yeri değiştirildi, çünkü yazılım isteğiydi ve gerekli bölüme taşındı. Her sorunuz için farklı bir konu açmanız daha güzel olacaktır. tabi konu açmadan önce arama yapmak önceliğimiz. ;)

tukre

tam ifade edemedim  sanırım kendimi önemli degil önemli olan sorumun cevabı araştırma konusuna gelince forumlarda araştırdım sorunumla ilgili bir yazı döküman konu bulamadigimdan konuyu actim kısacasi ben ubuntu ile cisco router lara nasıl baglanırım bunu windowsta kendisinde olan hyper terminal ile veya secureCRT, putty  gibi 3. party yazılımlarla yapiyorum. Ubuntuda bu bağlantıyı nasıl yaparim onu soruyorum umarim bu sefer ne istediğimi ifade etmişimdir  şimdiden tşk ler

tukre

putty var ama ben ubuntunun kendisinde varmi die arastiriyorum örneğin windows ta baslat çaliştir deyip cmd yazip ms-dos modu benzeri ekrana düşüyorum burada ping atma telnet vs.. yapiyorum ubuntuda bunu nasıl yapicam yaff

tukre

cvp lar için tşk ler sanırım oluyo ama başka sorunlar çıktı artık laptoplarda serial com port yok serial usb cevirici kullanıyom bu seferde driver ini bulamadım. sanırım driver i yok :(

plymouth

minicom programını Consol bağlantıları için kullanabilirsiniz...
minicom -s ile ayarlar yapılır.
daha sonra da
Alıntı Yapminicom
yazıp bağlanabilirsiniz.

Telnet ve SSH zaten unix-linux tarafından doğrudan desteklenir. Uç birime telnet [IP] veya ssh [IP]
yazıp bağlanabilirsiniz.
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it

garafatma

Bayağı bir eski kalmış konu ama alternatif olması iyi olmuş. Teşekkürler @plymouth :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010