Humanity İkonları Yenilendi

Başlatan özgürubuntu, 09 Nisan 2010 - 18:04:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Önce ;

Sonra ;

Karmic kullananlar BURADAN indirebilirler. Lucid kullananlar güncelleme ile alacak diyorlar,
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
Ancak bende sanırım bir sorun var, bende manuel yükledim. Renkler koyu portakal olmuş. :)

Bu başlığın konusu değil elbette ancak güncelleme yapmak istediğimde şöyle bir uyarı alıyorum. Sebebi nedir?
Alıntı YapAşağıdaki paketler eski sürümde tutulacak:
  libmetacity-private0 metacity metacity-common
0 yükseltildi, 0 yeni kuruldu, 0 kaldırılacak ve 3 yükseltilmeyecek.
sudo apt-get dist-upgrade komutu verdiğimde
Aşağıdaki paketler KALDIRILACAK:
  metacity ubuntu-desktop
Aşağıdaki paketler yükseltilecek:
  libmetacity-private0 metacity-common
2 yükseltildi, 0 yeni kuruldu, 2 kaldırılacak ve 0 yükseltilmeyecek.
İndirilmesi gereken dosya boyutu 195kB
Bu işlemden sonra 770kB disk alanı boşalacak.

çıktısını alıyorum.. ubuntu-desktop paketini kaldıracak diyor.. korkuyorum.. :)

Düzenleme ; Kaynak eklemeyi unutmuşum, pardon BURASI

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Nisan 2010 - 18:29:11

Az önce yukarıda ubuntu-desktop'ı kaldıracağını söyleyen komuta Evet deyip entera bastım. Ubuntu Desktop kalktı.. Yeniden başlattım herhangi bir sorun olmadı? Ama Metacity butonlarım gitti...

hitokiri

Bende az evvle beta2 yükledim o pektler için kısmi yükseltme geldi şöyle deniyebilirsin
alt+f2> metacity --replace
sudo apt-get install ubuntu-desktop
sudo apt-get update ; update-manager -c -d

özgürubuntu

sorunu çözdüm ama uzun sürdü :) Bir arkadaşın dediği gibi compiz paketleri kalktı, yeniden başlattığımda pencere ikonları da gitmişti, synapticten metacity, ubuntu-desktop, metacity-theme, compiz paketlerini yeniden yükleyerek çözdüm. İki kez yeniden başlatarak sorun olup olmadığına baktım. Şimdilik bir sorun görünmüyor

immortal

Ben de az evvel güncelleştirdim. Ubuntu-Mono-Dark diye bir icon set kullanıyorum ben o sanki Humanity'den daha farklı. Durum çubuğundakiler farklı biraz galiba.