[Çözüldü] smf kurulumda ftp şifre engeline takılıyorum! (localhost)

Başlatan doe, 08 Nisan 2010 - 18:30:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doe

Arkadaşlar ben smf'nin 1.1.11 ve 2.0 rc3 sürümlerinin her ikisinide kendi bilgisayarıma (localhost) kurmak istiyorum. Fakat kurulum safhasına geldiğimde karşıma her ikisinde de FTP bilgilerini istiyor.

kullanıcı adı kısmına "root" girip şifreyi boş bıraksam da kabul etmiyor ve bir sonraki aşamaya geçmiyor. benden illa bir şifre ve kullanıcı adı istiyor. Her iki kısma * bir şey girmeden boş bıraktığımda da diğer aşamaya geçemiyorum.

Bu problemi nasıl halledebilirim?

canosayan

sources harici tüm klasörlere ve settings.php dosyasına  777 dosya yetkisi verin. aşağıda bir yerde tekrar denemek için bir link var o linki deneyin.

sorununuz dosya izinlerinden kaynaklanıyor. oda size sen ftp şifreni söyle ben değiştireyim diyor.
Chmod bizim işimiz.

doe

Alıntı yapılan: canosayan - 08 Nisan 2010 - 18:34:43
sources harici tüm klasörlere ve settings.php dosyasına  777 dosya yetkisi verin. aşağıda bir yerde tekrar denemek için bir link var o linki deneyin.

sorununuz dosya izinlerinden kaynaklanıyor. oda size sen ftp şifreni söyle ben değiştireyim diyor.

hepsini yaptım. Hem elle hemde konsoldan yetkileri verdim.

sudo -i
cd /var/www/
chmod 777 "bulunduğu klasör"

şeklinde yaptım ancak bir değişme olmadı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Nisan 2010 - 19:29:11

Hallettim.

sudo chmod 777 -R /var/www

teşekkürler

canosayan

gerçek bir sunucya kurduğunuzda sources ten yazma yetkilerini alın.
Chmod bizim işimiz.

doe

Alıntı yapılan: canosayan - 08 Nisan 2010 - 19:35:21
gerçek bir sunucya kurduğunuzda sources ten yazma yetkilerini alın.

Teşekkürler.

Bu arada kısa bir sorum olacak. Elimde çok eski ve benim için önemli olan bir forumun yedeği var. Yalnız bu db'den değil forum üzerinden, forumun kendi yönetim panelinden alınmış. Ben bunu nasıl geri yükleyebilirim? smf'den 2-3 yıl kadar uzak kaldım. :)

heartsmagic

Alınan yedeğin uzantısı ne? Ne şekilde alınmış?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

doe

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Nisan 2010 - 20:00:35
Alınan yedeğin uzantısı ne? Ne şekilde alınmış?

sql.gz

yedeği yükledim. yedek_geri_yukle.php diye bir dosya varmış. Onunla yükledim. Ancak yedeğin alındığı versiyon 1.1.5 benim locale kurduğum ve yedeği yüklediğim sürüm ise 1.1.11

Mesajların bir kısmı ve üyelerin tamamı uçtu. Haliyle uyumsuzluktan ötürü hata verdi. Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Yani 1.1.5 sürümünü bulsam oda yetecek bana ama malesef bulamıyorum. Bu en büyük handikap bana göre. Bir sürüm eskidi mi tüm internetten yok ediliyor.(forum sistemlerinde)

heartsmagic

Konunun seyri değiştiği için başlığı etiketleyip kapatıyorum. Problemini SMF forumlarında dile getirebilirsin, buradan daha tecrübeli insanlar vardır. Fakat istiyorsan burada da yeni bir başlık açıp sorunu sorabilirsin. Olur da bilen birileri varsa cevaplamaya çalışacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.