[Arşiv]9.10 dan 10.04 e yükseltme nasıl

Başlatan sdelican, 31 Aralık 2009 - 11:12:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sdelican

10.04 tam sürümü çıktığında 9.10 dan yükseltirsek 10.04 de vaad edilen hız olayından mahrum kalırmıyız???
-Bana haysiyetli bir çay getir.
--Çay yok, sana bir haysiyet versem??

eribol

Zannetmiyorum. Zira büyük değişiklikleri istemeseniz de yükleyecektir. Ancak tabii ki sistem şişmiş olduğundan sıfır kurulum kadar hızlı bir açılış beklenmemeli.

heartsmagic

Örneğin bende yükseltmeden sonra hatırı sayılır bir açılış hızlanması olmadı. Fakat kapanma sanırım daha hızlı artık.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sdelican

O zaman ; Yeni sürüm, yeni bir  başlangıç.
-Bana haysiyetli bir çay getir.
--Çay yok, sana bir haysiyet versem??

qunti

Tekrar başa dönmek gibi olucak ama sormam gerekiyo, yeni başlığıda gereksiz gördüm. 4 gün sonra kararlı sürüm geliyor bunda resmi sitede hem fikir. :) Peki nasıl yükseltme yapılıyor? 2 türlü gördüm şimdiye kadar 1.Cd ile[indirip cd çekip yukleyerekten] 2.Kaynak listesini değiştirip güncelleme komutları yaparak. Dahası var mi? Hangisi daha iyi? Hangisinin ne gibi dezavantajı var? Birde şunu sormak istiyorum ; Cd ile kurduğumda sadece Ubuntu 9.10 u nereye kurduysam yine oraya format atıp kuruyor dimi? Yani diğer parçaladığım alanlara[Müzik,film,dizi vs.(Swap dahil)] zarar vermiyor?

bytan

Sondan başlayayım, cd nereye kurmak istersen oraya kurulumu yapar. Bunu bölümlendirme aşamasında belirtirsin.

Diğer sorunun yanıtı ise forumda yaptığım arama neticesinde: :)

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,17919.0
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

karapece

güncelleme yöneticisi ile yükseltme yapıldığında, kişisel dosyalar(resim,müzik) ve ayarlar(program ayaları, thunderbird arşivi...) yok oluyor mu?

eribol

karapece

eribol

Hele şükür. 10 deneme yaptım mesajı düzenlemek için :)

karapece

liveusb ile yükseltme yapabiliyor muyuz ve kaybı yaşamadan?

bytan

Alıntı yapılan: karapece - 04 Mayıs 2010 - 15:59:20
liveusb ile yükseltme yapabiliyor muyuz ve kaybı yaşamadan?

Bu nasıl oluyor?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

daphne

merhaba ben üç hafta önce yükseltme yaptım 9.10 dan 10.04 e. güncelleme penceresinden 10.04 de yükselt seçeneği vardı ordan yaptım ve hiç bir problemle karşılaşmadım sadece yükseltme yaptım diye uzun sürdu internet bağlantısından kaynaklı . açılışta saniyeler sürüyor kapanırken de saliseler son sürü mü çok beğendim mükemmel olmuş. emeği geçen herkese elerine sağlık