Ynt: menu.list windows sorunu(yardım)

Başlatan eskidefter, 13 Mart 2009 - 22:01:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eskidefter

ben hiç bir şey anlayamadım anlatımınızdan

bebu

hımmm afedersin o zaman yanlış anlattım galiba şöle ki: windows a girmek istiorum ama ubuntu menu listesinde esc ye basınca windows yok yardım edebilir misin ?

Yönetim Notu: Mesajlarınızı, tamamı koyu harf olarak yazmayın.

umutubuntu

Forumda hiç kimse gerekli olmadığı sürece kalın yazı kullanmıyor.
Sizden istediğimiz mesajlarınızı yazarken yazım kurallarına dikkat ederek kalın (bold) olarak yazmamanızdır.

eskidefter

ubuntu menu listesinde esc ye basınca windows yok

derken grub'u mu kastediyorsunuz?

şuraya bir bakmanızı tavsiye ediyorum

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=192.0

bebu

tamm arkadasım benim alışkanlığım k bakmayın ama yardım edebilecek biri yok mu önce yardım edip sonra eleştirseniz daha bi makbule geçicek ama  hatalarım içinde k bakmayın farkındaysanız yeni üye oldum adetlerinizi bilmiyorum umarım kalıcı olurum forumda...

bytan

Aşağıdaki ile dosyayı aç:

sudo gedit /boot/grub/menu.lst

Dosyanın en altına aşağıdakini ekleyerek kaydedip kapatın. Sistemi yeniden  başlatıp sonucu yazın:

title Microsoft Windows XP
root (hd0,1)
makeactive
chainloader +1

Not: Her  mesajınızda yardım edebilecek biri yok mu demenize gerek yok. Yardım edebilecek olan zaten yardım edecektir.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

eskidefter

ayrıca grub ekrana gelince esc ye baınca windows çıkmaz ki?
siz windows yüklü kısmı formatlamış olabilir misiniz?

sudo fdisk -l

ne diyor?

umutubuntu

Öncelikle görüldüğü üzere diğer forumlardan  ya da Msn üzerinden kazanılmış olan yazma biçiminizi değiştirirseniz insanlar sizi anlamakta daha kolaylık yaşayacaktır.
Acele etmenize gerek yok, bilgisi olan arkadaşlarımız mutlaka yardımcı olacaklardır.
Burası gönüllü üyelerden oluşan bir ortamdır.
Ubuntu'ya hoşgeldiniz.
Forum kuralları.

such

Alıntı yapılan: bebu - 13 Mart 2009 - 22:08:32
tamm arkadasım benim alışkanlığım k bakmayın ama yardım edebilecek biri yok mu önce yardım edip sonra eleştirseniz daha bi makbule geçicek ama  hatalarım içinde k bakmayın farkındaysanız yeni üye oldum adetlerinizi bilmiyorum umarım kalıcı olurum forumda...

Windows'un kurulu olduğu yeri bulmak için, konsolu açın ve şu komutu kullanın.
sudo fdisk -l

Ama ilk diskin ilk bölümünde windows kurulu olduğuna eminseniz, bytan'ın mesajında yazılanları uygulayın büyük ihtimal çalışması gerekir.

bebu

öncelikle bytan sonra diger arkadaşlara ilgi ve alakaları için teşekürlerimi borc bilirim ve sorunum çözüldü bundan sonrada forum kurallarına dikkat etmeye calısıcagm teşekürler hayırlı aksamlar...

bytan

Alıntı yapılan: bebu - 13 Mart 2009 - 22:16:06
öncelikle bytan sonra diger arkadaşlara ilgi ve alakaları için teşekürlerimi borc bilirim ve sorunum çözüldü bundan sonrada forum kurallarına dikkat etmeye calısıcagm teşekürler hayırlı aksamlar...

Forumu düzgün tutabilmek için koyduğumuz ve uyguladığımız kurallara dikkat edeceğini belirttiğin için bizler teşekkür ederiz. Foruma hoş geldin.

Sorun çözüldüğü için konuyu kapatıyorum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST