Messenger Programlarındaki Sorun

Başlatan virs, 27 Aralık 2010 - 20:02:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

virs

Ubuntu 10.10 ve 9.10 da yaklaşık 4-5 çeşit(aMSN, emesene, pidgin, gajim, empathy)  msn programını kullandım.

Bu programlarda şu son 1 aydır her gün istisnasız birkaç mesajı iletmeme veya gelen iletileri almama sorunları baş gösterdi.

İşin kötüsü böyle bir sorun olduğunu programı kapatıp açtığımda farkedebiliyorum.

Sorun nedir, bilen var mı?
İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. (Kur'an: Necm, 39)

sem

Ben son zamanlar değil daima bu sıknıtıyı yaşıyorum... Pidgin ve Emesene, her ikisinde de yaşıyorum sorunu... Fakat bir kaç sistemde kullandım hepsinde aynıydı... O nedenle yapılacak bir şey olduğunu düşünmemiştim, doğrudan programa yormuştum durumu...  Bir çözümü varsa çok kişinin işine yarayacaktır...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

virs

@sem0900 sen benden de sıkıntılı durumdasın :)

Acaba windows live messenger da aynı sorun oluyor mu? Uzun süredir sadece ubuntu kullandığımdan bilemiyorum.

sem

Live Messenger uzun süre deneyemedim... Windows tarafında sadece VS ve Skype ile işim oluyor...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

virs

Live messengerı deneme fırsatım oldu 1-2 gün, bu bahsettiğim sorunları onda yaşamadım.

sem

Ben genelde çevirim dışı bulunuyorum mesajlaşma programlarında. Eğer ki karşı taraftan konuştuğum kişi de çevirim dışı olursa,  konuşulmayacak derecede yaşıyorum sorunu...
Burası dünya?

jayw

Alıntı yapılan: sem0900 - 03 Ocak 2011 - 18:40:13
Ben genelde çevirim dışı bulunuyorum mesajlaşma programlarında. Eğer ki karşı taraftan konuştuğum kişi de çevirim dışı olursa,  konuşulmayacak derecede yaşıyorum sorunu...

Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Sizin de dediğiniz gibi iki taraf çevrim dışı olunca ciddi problem oluyor. Mecburen en az bir taraf çevrim içi oluyor, ben bu zamana kadar bu şekilde sorunu aşmaya çalıştım.

sem

Konudaki ilk iletimde belirttiğim gibi aslında düzeltilecek bir hata olarak görmüyordum bunu. O nedenle aynen dediğiniz gibi bir tarafın çevirim içi olması gibi alernatif şekillerde sorunu aşmaya çalışıyorum ben de. 

Uçbirimden ya da benim görebildiğim bir başka şekilde hata da döndürülmüyor... Bunu da fikri olan arkadaşlara yardımcı olması açısından belirteyim...
Burası dünya?