ubuntu kablosuz ağa bağlanmıyor

Başlatan noreply102, 06 Aralık 2009 - 11:32:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

noreply102

sevgili ubuntu ve linux severler pikatel airmax kablosuz modem ile internete çıkamıyorum ubuntu ağı görüyor fakat bağlanmıyor.windows ile çok kolay bağlanıyorum sürücüyüde tanımış hatta bir sürü başka ağlarıda görüyo fakat bağlanmıyor denemediğim program kalmadı wicd,kwlan,... ve daha bi sürü ağ programı denedim kendi ağ programcığı bağlanır gibi yapıp yine şifre istiyo ağıda %100 sinyalle görüyo.yardım ediniz acaba dhcp ayarlarımı eksik.mecburen windowsa geçicem aslında kabloluda bayağı uzun süren bir linux kullanıcısıydım.pardus,ubuntu,mandriva gibi bi çok dağıtım denedim ama ağ konusunda linux sistemler özellikle kablosuz ağlarda çok çok eksik windowsa yetişmesi  için geliştiricilerin daha fazla önemsemesi gerekiyor bence.çok hızlı güvenli bi sistemi bu yüzden bırakmak istemiyorum ama mecburum yardı ederseniz sevinirim teşekkürler..

heartsmagic

Bu senin modeminle değil de kablosuz kartınla alakalıdır muhtemelen. Kartın nedir?
lspci
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

newubuntu

kozanibo

modeminizin şifresi ile alakalı olabilir. wep 64 bitlil (5 haneli ) bir şifre atayın. sorununuz kalmayacaktır. bunun için modemin yanında gelen cdyi kullanabilirsiniz. ama bu işlemi win de yapmalısınız. cd ubuntu ile uyumlu değil.

newubuntu

modemin cd ne alaka  varki normal modem içine girerek şifreyi değişsek olmazmo ?

eribol

Alıntı yapılan: newubuntu - 05 Mart 2010 - 23:08:18
modemin cd ne alaka  varki normal modem içine girerek şifreyi değişsek olmazmo ?
Tabii ki olur ama eğer modemin cd si ile yaparsan olmaz. Arkadaş onu belirtmiş

heartsmagic

@newubuntu, senin problemine açmış olduğun şu başlıktan devam edilirse daha güzel olur:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,16994.0.html
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.