[Nasıl] Karmic Koala'ya Gnome Disk Aracı (Palimpsest) 2.29.0 Kurulumu

Başlatan özgürubuntu, 24 Şubat 2010 - 23:16:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Ubuntu'nun Lucid Lynx (10.04) sürümü ile gelecek olan Palimpsest (Sistem > Yönetim > Disk Aracı) 2.29.0 sürümünü Karmic Koala'ya (9.10) kurmak için ;
Uçbirime
sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt-get install libgdu0 libgdu-gtk0 libdbus-glib-1-2 udisks
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
komutlarını sırasıyla vermemiz yeterlidir.

2.29.0 sürümünde ReiserFS ile LMV2 desteği desteği getirilmiş. Ayrıca gelişmiş kullanıcı arayüzü ile disklere daha fazla hakim olmamızı sağlıyor.

Şöyle bir de ekran görüntümden vereyim ;)

Düzenleme : Ekran Görüntüsü yükleyemiyorum ne siteye ne de imageshack veya yukle resim gibi sitelere?? Desteklenmeyen dosya türü diyor??!?

Alquimista

@özgürubuntu, teşekkürler. Gerçekten bu yeni Palimpsest eskisinden daha güzel.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

özgürubuntu

Ben de nihayet ekran görüntüsü ekleyebildim... Bugün bir garip ama hayırdır inşallah..

Alquimista

Bu arada Palimpsest'in Ubuntu ile gelen versiyonunda sabit disk bölümlemelerimin isimini değiştirmeye çalıştığımda hata alıyordum ama bu yüklemeden sonra rahatlıkla değiştirebildim, güzel gerçekten yahu. Isındım ben baya bu yeni versiyona.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.