/boot 100mb yeterli mi??

Başlatan comeooon, 09 Eylül 2010 - 17:42:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

comeooon

Selamlar Ben az önce Linux Mint'in debian versiyonunu kurdum şimdilik hiçbir problem yok. Tam olarak süper:) Sormak istediğim Bu mint sürümünü kurarken bölümlemeyi size yaptırıyor. Bende biraz internette baktım ve /boot' a 100mb yeterli olduğu kanısına vardım. Şu anda 74.4 mb boş görünüyor fakat ilerde problem çıkarırmı diyede içim içimi yedi, bende sorayım dedim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
Eee pc 701(4G) 1GB RAM [Sandisk ExtremeIII CLASS6 SDHC card (8GB)]-UNE 10.04
IBM Lenovo ideapad s10-2 Netbook-Ubuntu 10.04

eribol

/boot için ayrı bir disk mi tanımladınız? Boot dizininde pek birşey olmaz ama disk ayırmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. 100mb için ayrı bir disk oluşturmak yerine dizindeki dosyaların yedeğini almak daha iyi olur.

Yiğit Ateş

Yeterli, fazla bile. Aslında /boot için ayrı bir bölüm kullanmak pek gerekli değil.

DoGuKaN

Ayrı bit boot bölümüne gerek olmamakla beraber 35 mb yeterli boot için.

canosayan

Bence ubuntu bu yer belirleme kısmını gelişmiş seçenekler adı altında sunmalı. Bir çok yeni linuxcunun kafasını karıştırıyor olmalı bu kısım.
Chmod bizim işimiz.

bytan

Ubuntu'daki elle yapılandırma kısmı, yan yana kur ve tüm diski kullan seçeneklerinden sonra aslında kendi başına gelişmiş seçenek.

Konuyu taşıyorum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

canosayan

Alıntı yapılan: bytan - 10 Eylül 2010 - 13:21:47
Ubuntu'daki elle yapılandırma kısmı, yan yana kur ve tüm diski kullan seçeneklerinden sonra aslında kendi başına gelişmiş seçenek.

Konuyu taşıyorum.
daha gelişmiş olsun.pokemon gibi.
şaka bir yana pardusta böyle değildi. ve daha güzel gelmişti.
Chmod bizim işimiz.