[Çözüldü] Depoları güncellerken N: Ignoring file.. hatası alıyorum

Başlatan Ubuntgy, 03 Aralık 2010 - 21:25:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ubuntgy

Sistemi update ederken şöyle bir hata alıyorum.

N: Ignoring file 'medibuntu.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'dropbox.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'maverick-partner.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'super_os_respository.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'tualatrix-ppa-maverick.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'canonical-partner-maverick.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension

rick

Bunları ben de alıyordum. Verilen hata .save dosyalarının kaynak deposu listesi olmadığını söylüyor. Çözümü basit, sadece belirtilen dosyaları silin veya başka bir dizne (mesela; /home/erkin/repo-save gibi) taşıyın. Onlar, kaynak deposu listelerinin yedekleri.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Ubuntgy

bytan

Sorunların çözüldüğü zaman başlıklarını etiketlersen daha kolay kapatabiliriz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST