KDE 4.4 yayımlandı!

Başlatan Yiğit Ateş, 09 Şubat 2010 - 19:17:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yiğit Ateş

Kde topluluğu popüler masaüstü ortamı KDE'nin 4.4 sürümünü duyurdu. Sürüm duyurusu ve değişiklikler için: http://www.kde.org/announcements/4.4/ adresini inceleyebilirsiniz.
4.4 sürümünden bazı görüntüler:

badhero

Tarzım değil ama görselliğe çok önem verenler için gideri var gibi duruyor.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: bethiro - 09 Şubat 2010 - 19:22:06
Tarzım değil ama görselliğe çok önem verenler için gideri var gibi duruyor.
Her türlü gideri var :P

xwes

Alfa alfa, beta beta takip ettim 4.4 sürümünü, en önemli özelliği şimdiye kadarki en hızlı KDE olması bence.

hasansahin

Zaten KDE 4.3.4 ile bile açılışta 170 mb civarı ram ve %1 işlemci harcıyorum. Denediğim tüm dağıtımlarda hemen hemen aynı sonucu aldım.
Sanıyorum 4.4.x serisi ile bu durum dahada iyileştirildi. KDE 4.x.x için hantal diyenler artık biraz daha düşünmeli.
Her türlü gideri var, hatta alayına gider  ;D
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

xrhymer

Bu sabah da siteyi yenilemişlerdi. Böyle daha güzel olmuş.
Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

Ozmo

zırt pırt çöküyor mu gene :)

xwes

Alıntı yapılan: slayer - 09 Şubat 2010 - 21:29:58
Zaten KDE 4.3.4 ile bile açılışta 170 mb civarı ram ve %1 işlemci harcıyorum. Denediğim tüm dağıtımlarda hemen hemen aynı sonucu aldım.
Sanıyorum 4.4.x serisi ile bu durum dahada iyileştirildi. KDE 4.x.x için hantal diyenler artık biraz daha düşünmeli.
Her türlü gideri var, hatta alayına gider  ;D
Kanımca gnome'den daha hızlı artık, ne dersiniz? :)
@Ozmo, çökmeler biliyorsunuz KDEden kaynaklanmıyor, ubuntudan kaynaklanıyor. Ama ben sanırım 6 ayı geçti kubuntu kullanıyorum, sistem çökmüyor ama bazen plasma ayarlarını kullanınca plasma çöküyor, bu durumda da bir şey kaybolmuyor zaten hemen kendiliğinden geri başlıyor.

Yiğit Ateş

Ubuntu'ya ayıp olacak ama bence de hem daha hızlı hem de daha şık :P

badhero

Gnome'un yeni sürümünden büyük beklentiler içerisindeyim ama ne olursa olsun bu sürümünü de KDE'ye tercih ederim.

dr.birol

bende gnomeciyim ama bu sürümde kde yi tercih edecek gibiyim! bakalım gnome alınmasın :-)
Biz gelmedik kavga için,
Bizler geldik sevgi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldik...

inspector

Bu hafta aldığım en güzel haber. Peki nasıl kurarız?

xwes

Alıntı yapılan: inspector - 10 Şubat 2010 - 01:28:16
Bu hafta aldığım en güzel haber. Peki nasıl kurarız?
2-3 gün içinde kubuntu.com'da deb paketleri yayınlanır.