[Çözüldü] 3 işletim sisteminde ubuntuyu pardus grubuna eklemek

Başlatan by_YE, 28 Mayıs 2010 - 22:26:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

by_YE

arkadaşlar öncelikle merhaba forumda aradım ancak bu konuyla ilgili doğru dürüst * bir şey bulamadım gözümden kaçtıysa affola.
ben bilgisayarıma sırasıyla windows 7, ubuntu ve son olarak da pardusu kurdum.
pardusun grubu ubuntuyu yok etti adeta bi türlü okutamadım. şimdi siz diyeceksiniz ki pardusun forumlarında yardım ederler ama yok henüz çözüm oradada bulunamadı bende daha fazla dayanamayacağım için burayada bi konu açayım dedim belki burda bi yardım eden bulunur diye. pardus sistemimi çok kasıyor ama ubuntudan gayet memnundum. gruba nasıl tekrar ubuntuyu ekleyebilirim bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum birde benim laptopum pentium dual core t2370 1.73ghz işlemcili 2gb 533mhz ddr2 rami olan intel x3100 max 358 paylaşımlı ekran kartı olan 160 gb harddiskli bir makina. pardusun bu makinada neden bu kadar kastığını da öğrenmek istiyorum. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

sema

susema

by_YE

arkadaşım maalesef oradaki fstabla benimki çok farklı ayrıca adamda hd0,4 diye yazıp dev/sda5 olarak belirtmiş burasını anlamadım benim ubuntum 10.04 farklılığını taşıyor sonra menu.lst dosyamı değiştirmeme iznimin olmadığını söylüyor pardus ayrıca bana konuyu şöyle özüyle anlatabilecek varsa çok sevinirim

if

GNUbuntu

Alıntı yapılan: N.G.D.G. - 29 Mayıs 2010 - 00:39:40
Aşağıdaki linkte Pardus'un grubuna Ubuntu ekleme anlatılmış.

http://linuxsever.wordpress.com/2009/11/03/pardus-grubuna-ubuntu-9-10-eklemek/

Evet ben de bu şekilde yapıyorum ne zamandır. Her nedense ne Ubuntu ne de Linux Mint kurulumda grub aktif olmuyor. Pardus grubu açılmaya devam ediyor ve ben sonradan ekliyorum diğer Linux sürümünü. Bu şekilde olduktan sonra sorun değil aslında. Farketmez, açılsın da hangi grub olursa olsun.
Önce Saygı...

by_YE

yalnız dikkat ederseniz bir önceki yazımda aynı değil demiştim. ben ubuntu 10.04 kullanıyorum orada ise 9.10 bu yüzde vgax314 vb. gibi kısımları benimki ile uyuşmuyor sürüm farkı var arkadaşlar!

bytan

Hiçbir zaman birebir aynısını bulamazsın zaten. Senin sistemin ve yapılandırman farklıdır. Bu farklara göre belirtilen anlatımları takip edip uygulayamalısın. Sen bu anlatımlardan herhangi birini denedin mi? Özellikle de linuxsever bağlantısını?  9.10 eklemiş olmasının bir önemi yok. Eklenecek girdi ve yöntem değişmiyor.

*Konu taşındı.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

by_YE

yukarıda arkadaş mesela bi çözüm önermiş konulardan birisini orada iki arkadaş çözümü buluyor ama fstabda benimkinde olmayanları değiştirerek vede adamın artık nesine göre yazıyo bilmiyorum ama vgax314 bende 317 diye geçerken rootreplay gibi bi şey war =90 yapmış bende yok yani nerden ne bulduklarını anlamadım ama yinede linuxsever bağlantısını bir deneyeyim o zaman

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Mayıs 2010 - 12:32:35

Alıntı yapılan: N.G.D.G. - 29 Mayıs 2010 - 00:39:40
Aşağıdaki linkte Pardus'un grubuna Ubuntu ekleme anlatılmış.

http://linuxsever.wordpress.com/2009/11/03/pardus-grubuna-ubuntu-9-10-eklemek/
sorun çözülmüştür arkadaşlar ben buna 2 haftadır yakın şeyler yapıyordum ama çok yaklaştığım halde sadece bi yerdeki hata yüzünden halledememişim  :P