Ati Radeon 4670

Başlatan hitokiri, 01 Mart 2010 - 18:23:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hitokiri

Sorun şu ki compizi
aticonfig --initial -f
komutundan sonra
sudo amdcccle
Yönlendirmesiyle bi şekilde aktif hale getiriyorum ;
http://support.amd.com/us/gpudownload/linux/Pages/radeon_linux.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.37&lang=English
Burdaki sürücüyü kurdum donanım sürücüleri kısmı da aktif
dpkg -l | grep amdccc
ii  fglrx-amdcccle                        2:8.660-0ubuntu4                                                      Catalyst Control Center for the ATI graphics

lspci -nn | grep VGA
01:00.0 VGA compatible controller [0300]: ATI Technologies Inc RV730XT [Radeon HD 4670] [1002:9490]

Ancak sistemi yeniden başlattığımda compiz aktif hale gelmiyor ve donanım sürücüsünden baktığımda  aktifliğini kaybediyor , sorun kendini sürekli tekrarlıyor yani ,
Ati ekran kartı kullanan arkadaşlar , bi yardım lazım ; çıkamadım işin içinden  :D

BayboraKaan

Aynı sorunu bende ilk kurduğumda yaşadım. Kısır döngüye giriyor. Aklına gelebilecek tüm donanım sürücülerini kurduğun halde 3D desteği alamıyorsun. Ben sonunda öyle bir çıkmaza girmiştim ki ve gece çok geç olmuştu ve sistemim taze idi sıfır kuruluma giderek sorunumu çözdüm.
Allah kolaylık versin.

Sıfır kurulumdan sonra yaptığım işlem. Tüm kurmuş olduğun sürücüleri kaldırıp bir de bu şekilde dener misin?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,16571.0.html

hitokiri

Akla gelebilicek her seyi denedim  en sonunda dayanamadim  yeniden kurdum ubuntuyu temiz haliyle bir de simdi sana cozum getiren yontemi deniyeyim @deviltux bu arada klavyede sapitmis bi yeniden baslatmali daha once de denemistim yazdiklarini simdi ise yariyabilir  bakalim kismet  :D

BayboraKaan

Geçmiş olsun demek sende benim gibi çözüm bulamayanlar kervanına katıldın :D

hitokiri

Evet maalesef 8.10 dan bu yana ilk kez sorun nedeniyle format attim ne atiymis be  :D :D

BayboraKaan

:D sorma o gece illalah dedirtti büyük ihtimal sitesinin yayınladığı sürücü Karrmic'i sevmiyor :D Umudumu Lucid'e taşıdım ben ve ayrıca Almanya forumunda aynı sorunu yaşayanlar var ve sonuç çözümsüz. :(

hitokiri

Evet sonunda anlatımın uygulaması son buldu şimdilik efektler var umarım sorun devam etmez artı ati nin kendi driverını falanda kurmıycam bu sefer temiz kalsın böyle sağol @deviltux bu arada siyah renklerde bozulma var mı sende de , Evet bir de fransızlara sormak lazım :D  :D
10.4 yüzde %80 düzelir zira şu an gnome-shell compiz destekli çalışıyor o zamanki de böyle olursa işler daha da karışır ya da kökten bi düzgün driver çıkartır o zamana ati :D  :D

BayboraKaan

Siyah renklerde bozulma yok bende yani hiç fark etmedim. İşlemi yapalı 2 hafta olmuş bende maşallahı var. :D

Ayrıca artık bu ATI sorununa geliştiriciler ve üreticiler çözüm bulmak zorundalar. Dizüstü bilgisayarlarda Nvidia bulmak çok zor örneğin Toshiba'yı Samsung satın almış, bu demektir ki artık Nvidia'yı Toshiba'da bulmak biraz sorun olacak.

hitokiri

Nazar değmesin o zaman bende kısıtlı ilaveleri kuruyorum şimdi ;
Böyle güzel güzel geçinmeye devam ekran kartı sürücüsüyle :D