Kod tamamlama destekli html editör

Başlatan ubuntuser, 02 Ocak 2010 - 19:06:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntuser

arkdaşlar html editörleriyle başım dertte.linux mint 8 helena kullanıyorum.bluefish,screem,kompozer,dreamweaver bu editörlerin hiç biri kodu tamamlamıyor. dreamweaver windowsta nasıl olduğunu biliyorsunuzdur. < işareti koyunca menü gelir seçer koyarız kodu.screem bunu yapıyor biraz ama sadece ilk tag da yapıyor.<span yazarken tamamlıyor tagı ama <span onmouseover="" yazarken boşluktan sonra menü gelmiyor.ayrıca javascript kodlarında da sıkıntı yapıyor tüm editörler.tanımıyor javascript kodunu.kod doğru olmasına ragmen işlemiyor.yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.windows çöplüğüne geri dönmek istemiyorum.
<? php echo "ubuntuser==anti_microsoft_user " ?>

martinamca

Quata Plus programını deneyin.

ubuntuser

Sağolasın kardeş.bu editör tam istediğim gibi.İlgilenen arkadaşlar olursa tavsiye ederim gayet güzel.kendisi tamamlıyor kodları.kullanımı kolay.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ocak 2010 - 20:08:50

paketin tam adı Quanta Plus arkadaşlar.

ironic

Sanırım bu konu yazılım isteklerine daha çok yakışacak.  :)

ubuntuser

asıl sormamda ki amaç yeni bi paketten ziyade diğer paketlerdeki sorunu halletmeyi umarak sormuştum ama çözümü başka pakette bulunca biraz yanlış yerde açılmış bir başlık oldu sanırım o yüzden :)

btermeli

Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

ubuntuser

kardeş bu aptana süper ama brovser da nasıl açcam html sayfamı?

btermeli

Alıntı yapılan: ubuntuser - 02 Ocak 2010 - 23:57:25
kardeş bu aptana süper ama brovser da nasıl açcam html sayfamı?

Alt sol köşede, Source ve Default yazıyor. Default'u tıklarsan seçtiğin tarayıcıda önizlemeyi açar.

canosayan

aptana bende bir türlü çalışmadı.
peki Quata Plus hataları bulup gösterebiliyor mu?
Chmod bizim işimiz.

ubuntuser

@canosaya: kardeş aptana'nın portable ı var.aynı exe gibi çift tıkla çalışıyor.
@btermeli: dreamweaverdaki gibi görsel ortamda bişiler ekleyemiyormuyuz? sadece source kısmından mı müdahale edebiliyoruz sayfamıza?kodlarla mı tek yöntem.

btermeli

Alıntı yapılan: ubuntuser - 03 Ocak 2010 - 14:10:41
@btermeli: dreamweaverdaki gibi görsel ortamda bişiler ekleyemiyormuyuz? sadece source kısmından mı müdahale edebiliyoruz sayfamıza?kodlarla mı tek yöntem.

Malesef tek yöntem kodla ekleme yapmak.

ubuntuser

peki veri tabanı uygulamalarını nasıl yapabilirim bu programda.web projesi olarak açamadım proje.proje aç dediğimde işlem yapmıyor.

ironic

Bugün araştırırken fark ettim. Bu destek Komodo Edit' te de varmış.